DUYURULAR
Yanbaz, SGK Başkanı Bağlı İle Görüştü

Yanbaz, SGK Başkanı Bağlı İle Görüştü


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı ile yaptığı görüşmede “SGK tarafından vatandaşlarımıza verilen hızlı, kesintisiz ve kaliteli hizmetin sürmesi için kurumda çalışan kamu görevlilerimizin mali ve özlük hakları iyileştirilmeli, talepleri karşılanmalıdır” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Bekir Turhan, Yıldırım Akbaba, Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Bülbül, Denizli Şube Başkanı Fatih Acar, Düzce Şube Başkanı Mahmut Gazi Yılmaz, İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Ebubekir Sıddık Duyuş, İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Mücahit Sami Uçar, Karabük Şube Başkanı Recep Başkaya, Kütahya Şube Başkanı Mustafa Yıldız, Manisa Şube Başkanı Sultan Murat Özkan, Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, Van Şube Başkanı Mahmut Gülaçar, Zonguldak Şube Başkanı Ramazan Seyrek ve Ar-Ge Birimi Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı’yı ziyaret etti. SGK’da çalışan kamu görevlilerinin sorun ve taleplerine yönelik Büro Memur-Sen Genel Merkezi’nde yapılan çalıştayın raporu SGK Başkanına sunuldu.

Görüşmede konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, SGK’nın vatandaşlara hızlı ve kesintisiz hizmet vermesinin kurumdaki kamu görevlileri sayesinde olduğunu kaydederek, “SGK’da çalışan kamu görevlilerimizin mali ve özlük hakları daha iyi konuma getirilmelidir. Kurum personeli uzmanlaştırılmalı, il sosyal güvenlik uzmanlığı/sosyal sigorta uzmanlığı kadroları açılmalıdır. Fazla mesai ücretleri, ikramiyeler ve ek ödemeler verilmelidir. İcra memuru, denetmen, uzman, müfettiş kadrolarına dışarıdan değil, Sosyal Güvenlik Kurumu’nda yıllarca görev yapmış kamu görevlileri atanmalıdır. 4/B’li olarak görev yapan personel en kısa sürede kadroya geçirilmelidir. Şeflerin özel hizmet tazminatları ve ek ödeme oranları yükseltilerek uğradıkları maaş adaletsizliği giderilmelidir” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren SGK Başkanı Bağlı, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz ve beraberindeki heyete teşekkür etti. Bağlı, kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinin karşılanması için sorumluluk alacağını ifade etti.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans