DUYURULAR
Yanbaz: Sendikacılığı Kısır Döngüden Çıkarttık

Yanbaz: Sendikacılığı Kısır Döngüden Çıkarttık


Bursa’da konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Bizler, başka sendikalar üzerinden sendikacılık yapmadık, kamu görevlilerimizin hiçbir zaman kutuplaştırmadık. Merkezimize hak ve adaleti koyduk. Sendikacılığı kısır bir döngüden çıkartarak milletin dili, milletin sözcüsü, mazlumun ve mağdurun yanında nasıl olunur herkese gösterdik” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı ve Turan Çetinkaya ile birlikte Bursa’da temaslarda bulundu. Genel başkan Vecdi Yanbaz, Genel başkan yardımcılarıyla ilk olarak Bursa İl Divan Toplantısında katıldı. Memur-Sen İl Başkanı Numan Şeker, Bursa Şube Başkanı Eyyup Akbulut, şube yönetim kurulu üyeleri, işyeri temsilcileri ve üyelerin yer aldığı il divan toplantısında sendikal çalışmalar ve hedefler ele alındı.

SENDİKACILIĞI KISIR DÖNGÜDEN ÇIKARTTIK

İl divan toplantısında açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yanbaz, Büro Memur-Sen’in kamu görevlilerinin sözcüsü, mazlumun ve mağdurun umudu olduğunu söyledi. Sendikacılığı kısır döngüden çıkardıklarını belirten Vecdi Yanbaz, “Memur-Sen ve Büro Memur-Sen olarak her zaman kamu görevlilerimizin, milletimizin ve ülkemizin, mazlumun ve mağdurun yanında yer aldık. Bizler, başka sendikalar üzerinden sendikacılık yapmadık, kamu görevlilerimizin hiçbir zaman kutuplaştırmadık. Merkezimize hak ve adaleti koyduk. Sendikacılığı kısır bir döngüden çıkartarak milletin dili, milletin sözcüsü, mazlumun ve mağdurun yanında nasıl olunur herkese gösterdik. Bu güne kadar dorunun, haklının yanında durduk, doğru cümleler kurduk. Bunun için sendikamız Büro Memur-Sen hizmet kolunda lider, yetkili sendikadır. Bunun için Memur-Sen, diğer konfederasyonların toplamından daha fazla üyeye sahiptir” dedi.  

EN BÜYÜK SİVİL TOPLUM KURULUŞUYUZ

Memur Sen Bursa İl Başkanı Şeker ise Memur-Sen olarak Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduklarını vurguladı. Şeker, “Memur-Sen olarak Türkiye’de bir milyon, Bursa’da 33 bin üyemizle Türkiye ve Bursa’da en büyük sivil toplum kuruluşuyuz. Çalışmalarımızla, gayretlerimizle, her zaman hakkın ve haklının yanında durmakla, kamu görevlilerimizin haklarını savunmakla bu gücü elde ettik.” diye konuştu.

LİDER VE ÖNCE SENDİKAYIZ

Büro Memur-Sen Şube Başkanı Eyyup Akbulut toplantının önemine vurgu yaptı. Akbulut, “Sendikal manada stratejik kararlar almak gelişmeleri doğru okumak, doğru tavırlar geliştirmek için sınırlı sayıda yapabildiğimiz bu toplantılar elbette çok önemlidir. Kamu görevlilerimizden aldığımız mesajları doğru okuduğumuza inanıyorum. Bunun için Bursa’da lider ve öncü sendikayız. Bundan sonra da her zaman ve her yerde kamu görevlilerimizin yanında yer almaya, onların haklarını haykırmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.   

MART AYI SONUNA KADAR GEÇİŞLER TAMAM

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, il divan toplantısının ardından beraberindeki heyetle birlikte Türkiye İstatistik Kurumu’na geçti. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, burada kamu görevlileriyle bir araya geldi. Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Vecdi Yanbaz, verdikleri mücadele sayesinde 4/C’lilerin 4/B kadrosuna geçtiğini söyledi. Mart ayı sonuna kadar geçiş işlemlerinin tamamlanacağını kaydeden Yanbaz, “Bizler 4/C’liler için haklı bir mücadele içerisindeyken kimse bize inanmıyordu. Herkes bu iş olmaz diyordu. Biz inandık, mücadele ettik ve başardık. 657 sayılı Kanun’da yer alan geçici personel statüsü kamu personel sisteminden kaldırıldı. 4/C’liler 4/B kadrosuna geçirildi. Geçiş işlemleri mart ayının sonuna kadar tamamlanacak inşallah. Tabi ki biz bu süreçte boş durmuyoruz. kamu görevlilerimizin mali ve özlük hakları en iyi konumda olacak şekilde geçiş işlemlerinin yapılması için gerekli girişimlerde buluyoruz” dedi.

TEMSİLCİLİK ODASI AÇILDI

Yanbaz, daha sonra İşkur İl Müdürlüğü’ndeki sendika temsilcilik odasının açılışına katıldı. Temsilcilik odasının açılışını Genel Başkan Vecdi Yanbaz ile İşkur İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen birlikte yaptı. Vecdi Yanbaz, odanın hayırlı olmasını dileyerek kamu görevlileri adına temsilcilik odasında önemli çalışmalara imza atılacağına inandığını söyledi. Açılışa İl Müdür Yardımcıları Yusuf Bedir Mehmet Çiftçi, Murat Kurt, Büro Memur-Sen Bursa Şubesi Kurucu Başkanı Nihat Ocak ile çok sayıda kamu görevlisi katıldı.

Yanbaz, açılışın ardından beraberindeki heyetle birlikte ildeki kurumları ziyaret etti. Kamu görevlileriyle bir araya gelen Yanbaz, sorun ve talepleri dinleyerek not aldı. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans