DUYURULAR
Yanbaz, Samsun'da Temaslarda Bulundu

Yanbaz, Samsun'da Temaslarda Bulundu


Samsun’da kamu görevlileriyle bir araya gelen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, toplu sözleşmeye hazırlık süreci kapsamında kamu görevlilerinin taleplerini mercek altına aldıklarını belirtti. Yanbaz, “Bugüne kadar kamu görevlileri adına birçok kazanıma imza atan teşkilatız. Ancak bunu yeterli görmüyoruz, toplu sözleşme masasına ne istediğimizi bilerek oturacak, yeni kazanımlara imza atacağız” dedi.

“Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” programı kapsamında Samsun’da bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, ilde çeşitli temaslarda bulundu. Yanbaz, Büro Memur-Sen Samsun Şube Başkanı Mustafa Karabiber ve şube yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İŞKUR İl Müdürü Haşim Meydan, Vergi Dairesi Başkanı Zeki Yumbul, Samsun Defterdarı Hanifi Eraslan, Valilik ve adliyeyi ziyaret etti. Yanbaz ve beraberindeki heyet kurumlardaki kamu görevlileriyle bir araya gelerek, sorun ve talepleri dinledi.

YANBAZ’DAN SINAV ÇAĞRISI

Kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının en kısa sürede açılması ve belirli periyotlarla tekrarlanması gerektiğini vurgulayan Yanbaz, “Kamu görevlilerinin yaşadığı bu mağduriyet ortadan kaldırılmalıdır. Kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavları en kısa sürede yeniden açılmalıdır. Bir defaya mahsus değil, ihtiyaç duyulduğunda sınavların açılabilmesi için gerekli yasal düzenlemeler yapılmalıdır. Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanlarının ülkemiz ekonomisine katkısı artarak devam etmesi için bu talebimiz en kısa sürede hayata geçirilmelidir” diye konuştu.

YENİ KAZANIMLAR ELDE EDECEĞİZ

4’üncü Dönem Toplu Sözleşme’ye hazırlık süreci kapsamında kamu görevlilerinin taleplerini mercek altına aldıklarını hatırlatan Yanbaz, “Bugüne kadar kamu görevlileri adına birçok kazanıma imza atan teşkilatız. Ancak bunu yeterli görmüyoruz. Şu anda 81 ilde kamu görevlilerimizle bir araya gelip taleplerini dinliyoruz. Çünkü kamu görevlilerimizin sorumluluğu bizlerin üzerindedir. Talepleri Genel Merkez bünyesinde oluşturduğumuz Talep Takip Biriminde topluyoruz. Sonrasında raporlarımız hazırlayacak ve toplu sözleşme masasına ne istediğimizin farkında olarak oturacak, yeni kazanımlara imza atacağız” dedi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans