DUYURULAR
Yanbaz: Pusuda Bekleyen Hainlere Fırsat Vermedik

Yanbaz: Pusuda Bekleyen Hainlere Fırsat Vermedik


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürü Uğur Ünal’ı ziyaret ederek kamu görevlilerinin sorunlarını iletti. Daha sonra kamu görevlileriyle toplantıda bir araya gelen Genel Başkan Vecdi Yanbaz, “Bu yıl yapılan toplu sözleşmede 258 kazanıma imza attık. Pusuda bekleyen onca düşman ülkemizde karışıklık çıkartmak için toplu sözleşmeden uzlaşı çıkmamasını bekliyordu. Bizler, pusuda bekleyen hainlere fırsat vermedik” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürü Uğur Ünal’ı makamında ziyaret etti. Genel Başkan Vecdi Yanbaz’a ziyaretinde Genel Başkan Yardımcısı Metin Yılancı, Ankara 14 Nolu Şube Başkanı Kadir Aslan, Şube Başkan Yardımcıları Taner Gürbüz, Davut Zararsız ve İşyeri Temsilcisi Yusuf Yay eşlik etti.

KAMU GÖREVLİLERİNİN SORUNLARI İLETİLDİ

Kurumdaki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini Genel Müdür Ünal’a ileten Genel Başkan Yanbaz, Milli Arşiv Kanunu’nun en kısa sürede çıkması gerektiğini vurguladı. Araştırmacı kadrosundaki çalışanların maaşlarındaki düşüşün telafi edilmesini isteyen Vecdi Yanbaz, şube müdürlüğü görevi yapan koordinatörlere vekalet ücreti verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

2019 yılında Başbakanlığın kalkacak olmasına dikkat çeken Yanbaz, “Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü, devletin bilgi merkezidir. Tarihten gelen süreç içerisinde arşivler hep devletin tepe yönetimine bağlı olmuştur. Bu süreçte kurumun Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kalması için alt yapı çalışmaları şimdiden yapılması gerekmektedir. Çalışanlar açısından tereddütlerin giderilmesi hak kaybı olmaması sağlanmalıdır” dedi.

MİLLİ ARŞİV KANUNU’NUN ÇIKARILMASINI İSTİYORUZ

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Devlet Arşivleri Genel Müdürü Ünal, Milli Arşiv Kanunu’nun çıkarılmasını kurum olarak istediklerini ve desteklediklerini söyledi. Uğur Ünal, kamu görevlilerinin sorunlarının çözümü için elinden geleni yapacağını belirterek sorunların çözümünde Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen ile her zaman görüşmeye hazır olduğunu kaydetti.

Genel Başkan Yanbaz, Genel Müdür Ünal’ın ardından Genel Müdür Yardımcısı Hüsnü Özer’i de beraberindeki heyetle birlikte ziyaret ederek kamu görevlilerinin sorun ve talepleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

HAİNLERE FIRSAT VERMEDİK

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, ziyaretlerin ardından genel müdürlükteki kamu görevlileriyle toplantıda bir araya geldi. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, toplantıda 4’üncü Dönem Toplu Sözleşme’yle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Toplu sözleşmede Memur-Sen olarak 258 kazanıma imza attıklarını vurgulayan Genel Başkan Yanbaz, toplu sözleşmenin bu güne kadar yapılan en iyi sözleşme olduğunun altını çizdi. Yanbaz, “Toplu sözleşmede dik durarak kamu görevlilerimizin hakları için yoğun bir mücadele verdik. Mücadelemiz sonucunda toplu sözleşme uzlaşma ile sonuçlandı ve 258 kazanıma imza attık. Bunların 53 tanesi bizim hizmet kolundaki kamu görevlilerimizi ilgilendiriyor. Toplu sözleşmeyi uzlaşı içerisinde imzalamasaydık kamu hakem kuruluna gidilecekti. Hakem kurulunda, elde ettiğimiz kazanımların akıbeti belli olmayacaktı. Elimizdeki kazanımları da kaybedebilirdik. Diğer taraftan pusuda bekleyen onca düşman ülkemizde karışıklık çıkartmak için toplu sözleşmeden uzlaşı çıkmamasını bekliyordu. Biz buna müsaade etmedik. Toplu sözleşmede 258 kazanına imza atarak kamu görevlilerimize, milletimize ve ülkemize kazandırdık. Pusuda bekleyen hainlere fırsat vermedik” dedi.

MÜCADELE DEVAM EDECEK

Kamu görevlilerinin hakları için çalışmaya ve mücadele etmeye devam edeceklerini kaydeden Yanbaz, “Bizler hiçbir zaman elde ettiğimiz kazanımlarla yetinmeyiz. Büro Memur-Sen olarak mücadelemiz tüm hızıyla devam edecek. Kamu görevlilerimiz, ülkemiz ve milletimiz için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Elde ettiğimiz kazanımlara yenilerini ekleyeceğiz. Bizim sendikacılık anlayışımızda oturmak, durmak, bıkmak, yorulmak yok” diye konuştu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans