DUYURULAR
Yanbaz: Örgütlü Olursak, Kamu Görevlileri Kazanır

Yanbaz: Örgütlü Olursak, Kamu Görevlileri Kazanır


Büro Memur-Sen Çorum Genişletilmiş İl Divan Toplantısı’nda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Toplu sözleşme masasına güçlü bir şekilde oturmak için üye sayısının artması gerektiğini belirterek, “Örgütlü olursak ülkemiz kazanır, milletimiz kazanır. Bizim amacımız emek kesiminin ekmeğini büyütmek ve kamu görevlileri adına yeni kazanlara imza atmaktır” dedi.

Büro Memur-Sen Çorum Şubesi tarafından düzenlenen “15 Temmuz’dan-16 Nisan’a Varoluş Mücadelemiz” Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Yıldırım Akbaba, Turan Çetinkaya, Feyim Bingöl, Büro Memur-Sen Çorum Şube Başkanı Erdoğan Cengiz, AK Parti İl Başkanı Avukat Mehmet Karadağ, Büro Memur-Sen Çorum Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve teşkilat mensupları katıldı.

YANBAZ: TÜRKİYE’NİN BÜRO MEMUR-SEN’E İHTİYACI VAR

Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, örgütlü olmanın önemine dikkat çekerek, “Örgütlü olursak ülkemiz kazanır, milletimiz kazanır. Bizim amacımız emek kesiminin ekmeğini büyütmek ve kamu görevlileri adına yeni kazanlara imza atmaktır Türkiye’nin mevcut durumu içerisinde ülkesi ve milleti için mücadele edecek örgütlü yapılara ihtiyaç olduğu ortadadır. Bu boşluğu Büro Memur-Sen ve Memur-Sen doldurmaktadır. Bizler emek ve ekmek mücadelemizi verirken aynı zamanda da milli iradeye sahip çıkan teşkilatız” dedi.

ŞİMDİ YOLA REVAN OLMA VAKTİ

“Şimdi yola revan olma vakti, en ücra köşelere gitme vakti” diyen Yanbaz, “Kamu görevlilerinin tamamını bir çatı altında toplayarak, ekmeğimizi büyütmeli, mücadelemizi daha güçlü boyutlara ulaştırmalıyız. Bizim sendikal temelimizde insan var. Hizmetlerimizi bu düşünceyle gerçekleştiriyoruz. Büro Memur-Sen olarak, dinine, rengine, ırkına bakmaksızın mazlumların, masumların, mağdurların yanında olmaya, zalimlerin karşında durmaya devam ediyoruz. Şiddet ve Vandalizmin bizim sendikacılık anlayışımızda yeri yoktur. Kamu görevlileri adına bugüne kadar hangi kazanım elde edilmişse bunun altında Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’in imzası vardır. Özlük noktasında sayısız kazanımlara imza atmış bir teşkilatız” ifadelerini kullandı.

İSTİKRAR ÜLKEYE HİZMET EDECEK

Yanbaz, 16 Nisan tarihinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini de vurgulayarak, Referandum Türkiye’nin istikrarına hizmet edeceğini söyledi. Yanbaz, istikrar olursa Türkiye kazanacağını dile getirdi.

USLU: KALKIN KARŞINDA OLANLAR REFERANDUM’A DA KARŞI

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu da konuşmasında demokraside belirleyici olanın halkın kendisi olduğunu, anayasa değişikliğinin öznesinin de halk olduğunu ifade etti. Uslu, halkın karşısında olanların referanduma karşı çıktığını söyledi.

Büro Memur-Sen Çorum Şube Başkanı Erdoğan Cengiz, 15 Temmuz tarihinin 100 yıllık bir suskunluğu ifade ettiğini belirtti. Milletin vesayet dönemine ait ne varsa söküp atacağını anlatan Erdoğan Cengiz, yenidünyada insanların umudu olabilmek için çalıştıklarını belirtti.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ da Büro Memur-Sen’in Türk milletinin bekası için mücadele ederek kendilerini onurlandırdığını anlattı. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans