DUYURULAR
Yanbaz, MSB Müsteşarı Fidan İle Görüştü

Yanbaz, MSB Müsteşarı Fidan İle Görüştü


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Müsteşarı Ali Fidan’ı ziyaret ederek, bakanlık ve bakanlığa bağlı kurumlarda çalışan sivil memurların sorun ve taleplerini iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcıları Turan Çetinkaya ve Feyim Bingöl, MSB Müsteşarı Ali Fidan ile bir araya geldi. Bakanlıkta yapılan görüşmede Yanbaz, Müsteşar Ali Fidan’a bakanlık ve bakanlığa bağlı kurumlarda çalışan sivil memurların sorun ve taleplerini iletti.

Görüşmede konuşan Yanbaz, kamu görevlilerinin mali ve özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini belirtti. Yanbaz, “MSB, Genelkurmay Başkanlığı, Kuvvet Komutanlıkları, Sahil Güvenlik ve Jandarma Komutanlıklarında görev yapan 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memurlarına Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan astsubay, çavuş rütbesindeki personele ödenen tutarın yarısı kadar iş güçlüğü ve iş riski zammı ödenmeli veya bu personelin özel hizmet tazminatı oranları 25 puan artırılmalıdır. Kurumlarda görev yapan personel mutlaka fiili hizmet zammı kapsamına alınmalıdır” dedi.

Yanbaz, kamu görevlileri arasında ayrım yapılmaksızın, haklardan herkesin eşit şekilde faydalanması gerektiğini vurgulayarak, “MSB, Genelkurmay Başkanlığı, Kuvvet Komutanlıkları, Sahil Güvenlik ve Jandarma Komutanlıklarında görev yapan 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memurlarına nöbet hizmeti dahil haftalık 40 saati aşan çalışma süreleri için ayda 50 saati geçmemek üzere Bütçe Kanununda belirlenen saat ücretinin 5 katı tutarında saat başına fazla çalışma ücreti ödenmelidir. Sivil memurlar mutlaka Asayiş Tazminatı almalıdır. Askeri personelin asli vazifesi olan savunma ve güvenlik hizmetlerinin daha etkin bir şekilde yerine getirebilmesi için, idari, bütçe, ikmal, inşaat, emlak, lojistik, sosyal tesisler gibi birimlerdeki görevlerin sivil personel eliyle yürütülmesi için gerekli kadro ve teşkilat düzenlemeleri yapılmalıdır” diye konuştu.

Görüşmeden memnuniyet duyduğunu ifade eden MSB Müsteşarı Fidan, bakanlık ve bağlı kurumlarda sivil memurların önemli görevler üstlendiğini belirtti. Sivil memurların haklarının iyileştirilmesini bakanlık olarak istediklerini kaydeden Müsteşar Fidan, bu konuda elinden geleni yapacağını söyledi.

 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans