DUYURULAR
Yanbaz: MSB’deki Sınav Adaletsizliğini Kabul Etmiyoruz

Yanbaz: MSB’deki Sınav Adaletsizliğini Kabul Etmiyoruz


Milli Savunma Bakanlığı (MSB), kurum içinden yüzde 20 oranında A Tipi Uzmanlık kadroları için görevde yükselme sınavı açtı. Sadece MSB personelinin katılabileceği sınavla ilgili açıklama yapan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Sınava kuvvet komutanlıklarındaki personel de katılabilmelidir. MSB’deki sınav adaletsizliğini kabul etmiyoruz. Bunun için gerekli girişimlerde bulunuyoruz” dedi.

MSB, kurum hafızasına sahip yetişmiş personelin iş tecrübesinden istifa etmek ve kurumsal aidiyetin geliştirilmesi maksadıyla kurum içinden yüzde 20 oranında A Tipi Uzmanlık kadroları için görevde yükselme sınavı açtı. Sınava katılmak isteyenler 25 Mayıs - 06 Haziran 2017 tarihleri arasında bakanlığın resmi internet sitesi www.msb.gov.tr adresi ‘‘Personel Temin Faaliyetleri’’ bölümünden başvurularını yapabilecek.

Duyuruya göre, sınava sadece MSB’de çalışan kamu görevlileri katılabilecekken kuvvet komutanlıkları ve Milli Savunma Üniversitesi’ndeki kamu görevlileri sınav kapsamı dışında tutuldu.

Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen, bu duruma tepki gösterdi. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, MSB’nin sadece bakanlık merkezinden oluşmadığını, kuvvet komutanlıklarının da bakanlığın bir parçası olduğunu söyledi.

Bakanlığa bağlı kuvvet komutanlıkları ve Milli Savunma Üniversitesi’ndeki kamu görevlilerinin sınava katılamayacak olmasının kamu görevlileri arasında ayrımcılığa ve ikiliğe neden olacağını vurgulayan Genel Başkan Yanbaz, “MSB’deki sınav adaletsizliğini kabul etmiyoruz. Çünkü bakanlık bağlı kurumlarıyla bir bütündür. Sadece bakanlık merkezindeki kamu görevlilerinin sınava girebilmesi, kuvvet komutanlıkları ve Milli Savunma Üniversitesi’ndeki kamu görevlilerinin sınava katılamaması adil bir uygulama değildir. Bir defaya mahsus düzenlenen sınavdan, bu imkandan kamu görevlileri mahrum bırakılmamalıdır. Bu adaletsizlik en kısa sürede giderilmeli, kuvvet komutanlıkları ve Milli Savunma Üniversitesi’ndeki kamu görevlileri de sınava girebilmelidir. Genel yetkili sendika olarak bakanlık ve bağlı kurumlardaki tüm kamu görevlilerinin sınava girebilmesi için gerekli girişimlerde bulunuyoruz” dedi. 


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans