DUYURULAR
Yanbaz: Meteoroloji Çalışanlarının Sabrı Kalmadı

Yanbaz: Meteoroloji Çalışanlarının Sabrı Kalmadı


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi ile yaptığı görüşmede “Artık meteoroloji çalışanlarının sabrı kalmadı. Meteoroloji çalışanlarının hakkı olan havacılık tazminatı en kısa sürede ödenmelidir” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin ve Genel Başkan Danışmanı Ömür Demirgüneş ile birlikte Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi’yle makamında görüştü.

Görüşmenin ana gündem maddesi Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlilerine ödenmeyen havacılık tazminatı oldu. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, Meteorolojideki kamu görevlilerine havacılık tazminatının ödenmemesini eleştirdi. Yanbaz, “Eurocontrol’den personel gideri olan ülkemize gelen para Devlet Hava Meydanları’ndaki kamu görevlilerine havacılık tazminatı adı altında ödenirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlilerine ödenmiyor. İki kurum arasındaki bu haksız, adaletsiz uygulama artık sona erdirilmelidir. Yaptığımız görüşmelerde ‘Ödenecek, kanunda yer alacak’ şeklinde sürekli ifadeler kullanılıyordu. Artık söylenenler, faaliyete geçirilmelidir. Çünkü Meteoroloji’deki kamu görevlilerimizin artık sabrı kalmadı. Meteoroloji çalışanlarının hakkı olan havacılık tazminatı en kısa sürede ödenmelidir” dedi. Yanbaz, Meteoroloji çalışanlarının diğer taleplerini de Bakan Yardımcısı Tüfekçi’ye iletti.

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekçi ise görüşmeden memnuniyet duyduğunu ifade etti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlilerine havacılık tazminatının ödenmesini bakanlık olarak istediklerini belirten Harun Tüfekçi, “Havacılık tazminatı kanununu önerge olarak hazırlayıp TBMM’ye sunduk. Ancak 15 Temmuz hain darbe girişimi nedeniyle kanunun görüşülmesi ileri bir tarihe ertelendi. Ben bu konuyu bizzat takip edeceğim. TBMM’de ilgili milletvekilleriyle görüşüp havacılık tazminatının önündeki engellerin kaldırılması için elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

Vecdi Yanbaz ve beraberindeki heyet daha sonra Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş ve Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Yıldırım ile görüşerek bilgi alış verişinde bulundu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans