DUYURULAR
Yanbaz: Memur-Sen ve Büro Memur-Sen Türkiye’nin Çimentosudur

Yanbaz: Memur-Sen ve Büro Memur-Sen Türkiye’nin Çimentosudur


Yalova ve Kocaeli’de konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Memur-Sen ve Büro Memur-Sen, ülkemizi ve milletimizi bir arada tutan güç, Türkiye’nin çimentosudur. Dün ve bugün olduğu gibi bundan sonra da ülkemize ve milletime gelen tüm tehditlerin karşısında dimdik duracağız” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı ve Bekir Turhan’la birlikte Yalova ve Kocaeli Gebze Şubesinin divan toplantılarına katıldı. Yalova İl Başkanı Ersoy Acar, Gebze Şube Başkanı Carullah Recai Er, şube yönetimleri ve temsilcilerinin yer aldığı toplantıda sendikal çalışmalar ve hedefler masaya yatırıldı.

Genel Başkan Vecdi Yanbaz, ülke ve dünya gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Büro Memur-Sen ve Memur-Sen'in Türkiye'nin çimentosu olduğunu kaydeden Yanbaz, “Sendika olarak bir yandan kamu görevlilerimizin haklarını arıyor diğer yandan da ülkemiz ve milletimiz için mücadele ediyoruz. Doğuşundan batısına, kuzeyinden güneyine birlikte Türkiye'yiz. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Sunnisiyle, Alevisiyle bir ve beraberiz, bizler kardeşiz. Allah'ın izniyle ülkemizi bölmek isteyenler, milletimiz arasına nifak sokmak isteyenler başaramayacak. Bu birlikteliği bozmak isteyenlerin, hainlerin karşısında Memur-Sen ve Büro Memur-Sen olarak bir yumruk gibi duruyoruz. Memur-Sen ve Büro Memur-Sen ülkemizi ve milletimizi bir arada tutan güç, Türkiye’nin çimentosudur. Dün ve bugün olduğu gibi bundan sonra da ülkemize ve milletime gelen tüm tehditlerin karşısında dimdik duracağız” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de kahramanlık destanı yazdığını kaydeden Yanbaz, "Ülkemize gelebilecek terör saldırılarının önüne geçmek, terör koridoru oluşturulmasını engellemek için ülkemiz Afrin'e Zeytin Dalı Harekatı başlattı. Şanlı ve kahraman ordumuz düğüne gider gibi sınır ötesine geçti. Mehmetçiğimiz yavaş yavaş ilerliyor. Çünkü hain teröristler, masum sivil vatandaşları kalkan olarak kullanıyor. Mehmetçiğimiz şimdiye kadar hiçbir sivile zarar vermedi. Bin 500'ün üzerinde terörist etkisiz hale getirildi, yüzlerce terör yuvası yok edildi. Kahraman askerimiz adeta destan yazıyor. Allah'ın yardımıyla ordumuz daha da ilerleyecek ve terörün kökünü kazıyacak. Allah ordumuzun yardımcısı olsun. Askerimizin ayağına taş değdirmesin. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

Genel Başkan Vecdi Yanbaz’ın ardından Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı ve Bekir Turhan da birer konuşma yaparak sekretaryalarıyla ilgili bilgilendirmede bulundular.

Yalova İl Başkanı Ersoy Acar ve Gebze Şube Başkanı Curullah Recai Er ise selamlama konuşması yaprak toplantılara katılanlara teşekkür ettiler.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans