DUYURULAR
Yanbaz: Mazlum ve Mağdurların Umuduyuz

Yanbaz: Mazlum ve Mağdurların Umuduyuz


Bursa Bölge Toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Memur-Sen olarak Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütüyüz. Sendikacılıktan artık gür bir ses çıkıyor. Buradan çıkan ses mazlum ve mağdurlara umut oluyor. Dik duruşumuz hainleri korkutuyor” dedi.

Büro Memur-Sen’in “Diriliş Sürecinde Sendikal Duruşumuz” temasıyla düzenlediği bölge toplantıları devam ediyor. Toplantıların altıncısı 20’ye yakın ilin katılımıyla Bursa’da yapıldı. Toplantıya Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Bekir Turhan, Yıldırım Akbaba, Turan Çetinkaya, Feyim Bingöl, Şube Başkanları ve şube yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, gündeme ve sendikacılığa dair açıklamalarda bulundu. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen’in her zaman hak ve adaletten yana olduğunu belirterek haksızlık ve adaletsizliğin karşısında dimdik durduğunu söyledi.

Bir yandan kamu görevlilerinin haklarını savunurken diğer yandan da mazluma ve mağdura umut olduklarını vurgulayan Yanbaz, Türkiye üzerinde oynanan oyunlara değindi. Yanbaz, “Üzerimize yapılan operasyonlar bitmeyecek. Biz onlardan korkmuyoruz. Topu gelsin, Allah'ın izniyle bu millet bunun altından kalkacaktır. Biz süreci iyi okuyoruz. Tarihi nasıl iyi okuduysak, sürecin adına kuruluştan sonra dirilişe geçtiğimiz ifadesini nasıl kullandıysak, sendikal, toplumsal ve dünya sürecini iyi okuyor, iyi görüyoruz. Bizden önce sendikacılık süreçleri, 28 Şubat ve 12 Eylül darbesinde sendikaların rolünü kitaplar yazdı. 15 Temmuz'dan sonraki bir toplu sözleşmeden birilerinin hayalleri vardı. O hayaller artık suya düştü. Niye? Memur-Sen Türkiye'nin en büyük sendikası. Orta doğunun en büyük sivil toplum örgütü. Artık sendikacılıktan darbe ve Gezi çıkmıyor. Sendikacılıktan artık gür bir ses çıkıyor. Buradan çıkan ses mazlum ve mağdurlara umut oluyor. Bunun adı Memur-Sen ve Büro Memur-Sen. Son toplu sözleşmenin tüm içeriğinde biz bunun tamamını yaşadık, gördük, hayallerini suya düşürdük. Bizim dik duruşumuz hainleri korkutuyor. Ülkemiz, milletimiz ve kamu görevlilerimiz için dimdik durmaya devam edeceğiz” dedi. 

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz’ın ardından genel başkan yardımcıları sekretaryalarıyla ilgili yapılan çalışmalar hakkında şube başkanları ve şube başkan yardımcılarına bilgi verdi.

Bursa Şube Başkanı Fatih Hafıoğlu da şube olarak ilde yaptıkları çalışmalar hakkında konuşma yaptı.

Konuşmalardan sonra kişisel gelişim ve iletişim uzmanı, Büro Memur-Sen eski Genel Başkan Yardımcısı Nail Uslu, katılımcılara sendikacılık üzerine bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantı, şube başkanlarına sertifika verilmesiyle sona erdi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans