DUYURULAR
Yanbaz, Maliye Bakan Yardımcısı Yavilioğlu İle Görüştü

Yanbaz, Maliye Bakan Yardımcısı Yavilioğlu İle Görüştü


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu ile görüşerek kamu görevlilerinin sorunlarını ve taleplerini iletti. Genel Başkan Yanbaz, “Sendikamızın mücadelesi sonucunda Maliye Bakanı Naci Ağbal Kurum İçi Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavlarının açılacağını açıkladı. Sınavlar en kısa sürede açılmalı, kamu görevlilerimizin beklentisi karşılanmalıdır” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, beraberindeki heyetle birlikte Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu ile makamında görüştü. Genel Başkan Yanbaz, Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’ndaki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerine ilişkin hazırladıkları raporu Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu’na verdi.

SINAVLAR EN KISA SÜREDE AÇILMALI

Genel Başkan Yanbaz, görüşmede özellikle Kurum İçi Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı sınavları üzerinde durdu. Kurum İçi Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavlarının açılması için sendika olarak büyük mücadele verdiklerini vurgulayan Vecdi Yanbaz, “Verdiğimiz mücadele, yaptığımız görüşmeler ve eylemlerimiz sonucunda Maliye Bakanı Naci Ağbal sınavların açılacağını açıkladı. Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’ndaki kamu görevlilerimiz sınavların açılmasını bekliyor. Bu iş sürüncemede bırakılmamalıdır. Kamu görevlilerimizin beklentilerine cevap verilmeli, sınavlar en kısa sürede açılmalıdır” dedi.

SORUNLAR ÇÖZÜME KAVUŞTURULMALI

666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname nedeniyle Maliye çalışanının aldıkları ücretlerde düşüş meydana geldiğini ifade eden Yanbaz, Maliye Bakanlığı’nın tazminat oranlarını yeniden düzenleyerek yaşanan mağduriyeti gidermesi gerektiğini kaydetti. Vergi Haftası’nda Maliye Bakanlığı çalışanlarına ikramiye ödenmesini talep eden Yanbaz, bu şekilde personelin moral ve motivasyonunun artacağını söyledi. Yanbaz, kamu görevlilerinin sorun ve taleplerine yönelik konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Kamudaki uzmanların özlük haklarının eşitlenmesi konusunda yapılan düzenlemeye Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm uzmanlar dahil edilerek merkez taşra ayrımına son verilmelidir. Kurumda yüksekokul mezunu olan hizmetliler sınavlı ya da sınavsız memur kadrosuna geçirilmelidir. Bu sayede personel nakillerinin önüne geçilmiş olacaktır. Uzun yıllardır açılmayan şeflik sınavları en kısa sürede açılmalıdır. Personelin görev tanımları yeniden yapılmalı,  görevleri dışında çalıştırılmamalıdır. Genel idari hizmetler sınıfına dahil koruma, güvenlik görevlisi ve şoförler talepleri halinde V.H.K.İ. kadrolarına atanmalıdır. Sertifikalı muhasebe yetkililerine mali sorumluluk zammı verilmelidir. Milli Emlak, iş yükü her geçen gün artmasına rağmen personel potansiyeli ve sayı olarak çok yetersiz kalmaktadır. Teknik personel eksikliği hat safhadadır. En kısa sürede yeni personel takviyesi yapılmalıdır. Kamu görevlilerimizin sorunları çözüme kavuşturulmalı, talepleri karşılanmalıdır”

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI’NDA YETKİ EMİN ELLERDE

Kurumlarda sendika üye sayımlarının yapıldığını hatırlatan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, Gelir İdaresi Başkanlığı’nda kamu görevlilerinin tercihi ile yetkili sendika olduklarını açıkladı. Yanbaz, “Kamu görevlilerimizin bizlere olan güveni artarak devam ediyor. Gelir İdaresi Başkanlığı’nda 8 bin 235 üye ile yetkili sendika olduk. Yetki artık emin ellerde. Bundan sonra kurumda yapılacak olan kurum idari kurul toplantılarına sendika olarak bizler katılacağız. Kamu görevlilerimizin güvenini boşa çıkartmayacak, hakları için her zamankinden daha fazla mücadele edeceğiz” diye konuştu. 

SINAV EN KISA SÜREDE AÇILACAK

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz’ın verdiği raporu inceleyen Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu, kamu görevlilerinin en iyi haklara sahip olması için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Kurum İçi Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavlarının açılması için hazırladıkları kanun tasarısının Başbakanlıkta olduğunu kaydeden Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu, konuyu takip ettiklerini söyledi. Bakan Yardımcısı Yavilioğlu, sınavların en kısa sürede açılması için gerekeni yapacaklarının altını çizdi. Yavilioğlu, Genel Başkan Yanbaz’ın ilettiği kamu görevlilerinin diğer sorunlarını çözüme kavuşturmak ve taleplerini karşılamak için gerekenin yapılacağını açıkladı. Yavilioğlu, Büro Memur-Sen’in Gelir İdaresi Başkanlığı’ndaki yetkisinin de hayırlı olmasını diledi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz’a görüşmede Genel Başkan Yardımcısı Bekir Turhan, Adana 1 Nolu Şube Başkanı Hacı Ahmet Curabaz, Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin, Ankara 8 Nolu Şube Başkanı İlhami Yücel, Çorum Şube Başkanı Erdoğan Cengiz, Gaziantep Şube Başkanı Hanifi Borazan, Hatay 1 Nolu Şube Başkanı Mürsel Güler, Kahramanmaraş Şube Başkanı Halil Küçükdevlet, Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Muzaffer Göksu, Mersin Şube Başkanı Ahmet Kızıl, Sivas Şube Başkanı Metin Özcan ve Tokat Şube Başkanı İrfan Kucur eşlik etti. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans