DUYURULAR
Yanbaz, Kurum İçi Uzmanlık Sınavları İçin TBMM’de Görüşmeler Yaptı

Yanbaz, Kurum İçi Uzmanlık Sınavları İçin TBMM’de Görüşmeler Yaptı


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, kamu görevlilerinin sorun ve talepleriyle ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) görüşmeler yaptı. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, görüşmelerde özellikle Kurum İçi Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavlarının torba yasa tasarısında yer alması gerektiğini vurguladı.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Memur-Sen Onursal Genel Başkanı, TBMM İdare Amiri ve Ankara Milletvekili Ahmet Gündogdu, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç ve TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu’nu makamlarında ziyaret etti. Genel Başkan Vecdi Yanbaz’a Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya ve Ankara 15 Nolu Şube Başkanı Özgür Yaydemir eşlik etti.

Yaptığı görüşmelerde kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinden bahseden Genel Başkan Yanbaz, özellikle Kurum İçi Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Sınavları üzerinde durdu. Vecdi Yanbaz, Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’ndaki kamu görevlilerinin sınavların en kısa zamanda açılması beklentisi içerisinde olduğunu belirtti.

Verdikleri mücadele sonrasında Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın 8 Nisan 2017’de Kurum İçi Uzmanlık Sınavı Kanun Tasarı taslağının hazırlanıp Başbakanlığa gönderildiğini duyurduğunu hatırlatan Yanbaz, “Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nda aynı birimde çalışan ve aynı görevi yapan kamu görevlilerimiz arasında ücret farklılığı bulunuyor.  Bu haksızlın önüne geçilmesi için Kurum İçi Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavları en kısa sürede açılmalıdır. Kamu görevlilerimiz sınavların en kısa sürede açılmasını beklemektedir. Şu anda TBMM’de torba kanun tasarısı görüşülmekte. Kurum İçi Uzmanlık Kanun Tasarısı torba yasada yer almalıdır” dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduklarını ifade eden Gündoğdu, Bilgiç ve Kumbuzoğlu, kamu görevlilerinin sorun ve talepleri için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek Kurum İçi Uzmanlık Kanun Tasarısının torba yasada yer alması için gerekli girişimlerde bulunacaklarını söyledi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans