DUYURULAR
Yanbaz: Kudüs’ün, Filistin’in Yanındayız

Yanbaz: Kudüs’ün, Filistin’in Yanındayız


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Akit TV’de katıldığı programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Yanbaz, “ABD Başkanı ülkesinde kabul görmediğinden dolayı Yahudi lobisine yaranmak için Kudüs üzerinden kendini kurtarmaya çalışıyor. Ülke olarak, sivil toplum kuruluşları olarak Kudüs’ün, Filistin'in yanındayız. Diğer Müslüman ülkeler de Türkiye gibi gerekli tepkiyi göstermelidir” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Akit TV’de yayınlanan Yeni Türkiye programına konuk oldu. Sunucu İsmail Uğur’un sorularını cevaplayan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Taşeronların kadroya, 4/C’lilerin 4/B kadrosuna alınmalarından dolayı mutlu olduklarını belirten Genel Başkan Yanbaz, bu kazanımın Büro Memur-Sen’e ait olduğunu söyledi. Yanbaz, “Yıllardır 4/C’lilerin kadroya alınması için mücadele ettik. Diğer sendikalar taşın altına elini koymadığı gibi mücadelemizi engellemeye çalıştı. İlk önce açtığımız dava ile 4/C’lilerin sendikalara üye olabilmelerini sağladık. Çok şükür bu gün de 4/C’lilerin 4/B kadrosuna alınmasını sağladık. Mücadele ettik ve sonunda kazandık. Bu kazanım Büro Memur-Sen’in kazanımıdır” dedi.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun yamalı bohçaya dönüştüğünü kaydeden Vecdi Yanbaz, iş güvencesini tartışmaya dahi açmadan, kamu görevlilerinin lehine olacak şekilde kanunda köklü değişiklikler yapılması gerektiğini vurguladı.

Kamuda kılık kıyafet yönetmeliğine değinen Yanbaz, Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak topladıkları imzalar sayesinde kamuda başörtüsünün serbest kalmasını sağladıklarını hatırlattı. Kılık kıyafet yönetmeliğinin kökten değişmesi gerektiğini kaydeden Yanbaz, “80 darbesinin bir ürünü olan yönetmeliği kullanıyoruz. Kimse kimsenin sakalına, bıyığına karışmamalı. Kamu görevlilerimiz en iyi şekilde giyinerek görevini yapmasını bilir” diye konuştu.

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesi hakkında konuşan Yanbaz, ABD’nin kararını kabul etmediklerinin altını çizdi. Kudüs’ün Filistin’in başkenti olduğunu ve bu şekilde kalmaya devam edeceğine dikkat çeken Yanbaz, “ABD Başkanı ülkesinde kabul görmediğinden dolayı ve Yahudi lobisine yaranmak için Kudüs üzerinden kendini kurtarmaya çalışıyor. Ülke olarak, sivil toplum kuruluşları olarak Kudüs’ün, Filistin’in yanındayız. Kudüs Filistin’in başkentidir. Diğer Müslüman ülkeler de Türkiye gibi gerekli tepkiyi göstermelidir” şeklinde konuştu.

Türkiye üzerinde oynanan oyunlara müsaade etmeyeceklerini anlatan Yanbaz, “Türkiye artık eski Türkiye değil. 15 Temmuz bunun en büyük göstergesidir. Bir ve beraber olarak darbe ve işgal girişimini püskürttük. Türkiye son kaledir. Bu son kalenin düşmesine asla ama asla müsaade etmeyeceğiz. Ülkemiz üzerindeki oyunlara, geleceğimizin elimizden alınmasına izin vermeceyeceğiz” dedi.

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans