DUYURULAR
Yanbaz: Kudüs’e Selam Direnişe Devam

Yanbaz: Kudüs’e Selam Direnişe Devam


Büro Memur-Sen Adıyaman İl Divan Toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “ABD’nin sözde Kudüs kararı sonrasında ülke olarak ayağa kalktık. Kudüs’ün Filistin’in başkenti olduğunu haykırdık. Kudüs kararı İslam dünyasında yeni bir dirilişe vesile olacaktır. Kudüs’e selam, direnişe devam” dedi.

Büro Memur-Sen Adıyaman İl Divan Toplantısı yapıldı. Divan toplantısına Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl, Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin, Şanlıurfa Başkanı Fethi Akbulut, Malatya Şube Başkanı Mustafa Şimşek, Adıyaman Şube yönetim kurulu üyeleri, işyeri temsilcileri ve ilçe temsilcileri katıldı. Toplantıda sendikal faaliyetler, ildeki kamu görevlilerinin sorun ve talepleri ele alındı. 

Genel Başkan Vecdi Yanbaz, toplantıda yaptığı konuşmada Memur-Sen ve Büro Memur-Sen’in vizyon ve misyonundan bahsederek, memur sendikacılığında ne kadar önemli bir yerlerinin olduğunu kaydetti. Memur-Sen ve Büro Memur-Sen’le birlikte siyaset üzerinden sendikacılık yapmanın sona erdiğini kaydeden Vecdi Yanbaz, kamu görevlilerinin hakları, ülke ve milletin menfaatleri üzerinden sendikacılık yaptıklarını söyledi.

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesine değinen Yanbaz, “Bu kadar bizler için yok hükmündedir. Kudüs, İsrail’in değin Filistin’in başkentidir. ABD’nin bu sözde kararı sonrasında sivil toplum kuruluşları olarak, ülke olarak ayağa kalktık. ABD Büyükelçiliği önünde ve tüm ülke genelinde yaptığımız eylemlerle Kudüs’ün Filistin’in başkenti olduğunu haykırdık. İnşallah bu sözde karar İslam dünyasının uyanışına ve yeniden dirilişine vesile olacaktır. Kudüs özgür kalana kadar durmayacağız, alanlarda olacağız. Kudüs’e selam, direnişe devam inşallah” diye konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl ise sendika olarak kamu görevlilerinin her zaman yanlarında olduklarını belirterek sorunların çözümü için tüm platformlarda mücadele ettiklerini kaydetti. Bingöl, üyelerin ve kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini görüşmek üzere bu tür il divan toplantılarıyla bir araya gelmeye devam edeceklerini aktardı.

Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin de “Sendikacılık uzun ince bir yoldur. Önemli olan bu yolda emin adımlarla yürümeyi bilmektir.  Mutlaka sorunlarımız olacaktır. Bu sorunları hep birlikte çözmek için mücadele edeceğiz. Bu mücadele üyeler ile başlar, temsilci, şube yönetimi ve kurullar ile devam eder” şeklinde konuştu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans