DUYURULAR
Yanbaz: Kimse Kudüs’ü Müslümanların Elinden Alamaz

Yanbaz: Kimse Kudüs’ü Müslümanların Elinden Alamaz


Büro Memur-Sen Ankara Bölge Toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda Kudüs’le ilgili tasarının kabul edilmemesi dünyanın 5’ten büyük olduğunu gösterdi. Tasarının kabul edilmemesinde ülkemiz liderlik etmiş, gücünü bir kez daha göstermiştir. Bundan sonra da kimse Kudüs’ü Müslümanların elinden alamaz. Her zaman vurguladığımız gibi Kudüs Filistin’in başkentidir” dedi.

Büro Memur-Sen Ankara Bölge toplantısı yapıldı. Toplantıya Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Bekir Turhan, Yıldırım Akbaba, Turan Çetinkaya ve Feyim Bingöl, Ankara şube başkanları ile şubelerin yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Yapılan çalışmaların değerlendirildiği ve hedeflerin belirlendiği toplantıda konuşan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’le birlikte sendikacılığın yön değiştiğini, kırıp dökme yerine hak arama üzerine sendikacılık yapıldığını söyledi. Yıllarca yetkili olan sendikaların elde edemediği kazanımların Büro Memur-Sen’in yetkili olmasıyla elde edildiğini kaydeden Vecdi Yanbaz, bunun altında mücadele ve gece gündüz demeden çalışmak yattığını söyledi.

Kamu görevlilerinin haklarını her platformda savunduklarını anlatan Yanbaz, “Kazanım sadece toplu sözleşmede elde edilmez. Bunu bildiğimiz için her zaman kamu görevlilerimizin haklarını haykırıyor, her platformda gündeme getiriyoruz. Toplu sözleşmede elde ettiğimiz 258 kazanıma yeni kazanımlar eklemeye devam ediyoruz. 4/C’lilerin 4/B kadrosuna alınmasını sağladık. İnşallah tüm sorunlar Büro Memur-Sen ve Memur-Sen sayesinde çözüme kavuşturulacaktır. Tüm kamu görevlilerimiz bu mücadelede bizlere destek vermelidir. Haklarımızı daha yüksek haykırmak için gücümüzü Büro Memur-Sen’de birleştirmeliyiz” dedi.

Haksızlığın karşısında, haklının ve mazlumların yanında yer aldıklarını vurgulayan Yanbaz, ABD’nin Kudüs üzerindeki emellerine ülke ve sivil toplum kuruluşları olarak verdikleri tepkiler sayesinde ulaşamadığını söyledi. Yanbaz, “ABD Başkanı Donald Trump, Kudüs’ü Müslümanlardan alıp İsrail’e vermek istedi. Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarını belirterek aldıkları sözde kararı imzaladı. ABD’nin sözde ve saçma kararı, sonrasında ülke olarak, sivil toplum kuruluşları olarak alanlara çıktık. Kudüs’ün Filistin’in başkenti olduğunu haykırdık. Ülkemiz gibi İslam ülkelerin de bu karara tepki göstermesi gerektiğini vurguladık. Çok şükür verdiğimiz emekler boşa gitmedi. ABD’nin kararı İslam dünyasında yeni bir dirilişe vesile oldu. İslam ülkeleri birlikte hareket edince dünya bu birlikteliğe kayıtsız kalamadı. BM Genel Kurulu’nda ABD’nin tehditlerine rağmen Kudüs ile ilgili tasarı 128 ret oyu ile kabul edilmedi. Kudüs’le ilgili tasarının kabul edilmemesi dünyanın 5’ten büyük olduğunu gösterdi. Tehdit ve şantaja karşı insanlık kazandı. Buradan tekrar altını çizmek istiyorum. Kimse Kudüs’ü Müslümanların elinden alamaz. Kudüs, Filistin’in başkentidir ve öyle de kalacak inşallah. Bu uğurda Müslümanların tek kişi kalana kadar Kudüs mücadelesini sürdüreceğine inancımız tamdır” diye konuştu.

Genel Başkan Vecdi Yanbaz’ın ardından Genel Başkan Yardımcıları da sekretaryalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Soru cevap ve karşılıklı görüş alışverişiyle devam eden toplantı, sertifika dağıtımı ile sona erdi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans