DUYURULAR
Yanbaz: Kazanımlarla Dolu Bir Toplu Sözleşme Olmasını İstiyoruz

Yanbaz: Kazanımlarla Dolu Bir Toplu Sözleşme Olmasını İstiyoruz


Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı'nda görev yapan kamu görevlileri ile toplantıda bir araya gelen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “4’üncü Dönem Toplu Sözleşme sürecinde taleplerimizi en güçlü şekilde masaya taşıyacağız. Amacımız büro bankacılık hizmet kolundaki sorunların tamamına çözüm üretmektir. Kazanımlarla dolu bir toplu sözleşme metni imza atmak istiyoruz” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ve Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bekir Turhan, Büro Memur-Sen Genel Merkezi’ni ziyaret eden Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı'nda görev yapan kamu görevlileri ile toplantıda bir araya geldi. Toplantıda 4’üncü Dönem Toplu Sözleşme süreci, kamu görevlilerinin sorun ve talepleri değerlendirildi.

TALEPLERİMİZİ TOPLU SÖZLEŞMEYE TAŞIYACAĞIZ

4’üncü Dönem Toplu Sözleşme’ye sayılı günler kaldığını hatırlatan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, “Yoğun bir çalışma döneminin sonucunda oluşturduğumuz talepleri Devlet Personel Başkanlığı’na ilettik. Taleplerimizi en güçlü şekilde masaya taşıyacak ve çözüm üreteceğiz. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevde yükselme ve uzmanlık sınavları mutlaka açılmalıdır. Sadece uzmanlık sınavının açılmasını yeterli görmüyoruz. Bunu kalıcı ve sürekli hale getirilmesi gerekiyor. Kamu kurumlarının yapısı ve işleyişi üzerine kafa yormak, yeni bir sistematik üzerinde çalışmalar yapılması gerekiyor. Milletimize en iyi hizmeti sunmak için gece gündüz demeden ter döken kamu görevlilerimizin rahat bir nefes alması için gerekli düzenlemeler yapılmalıdır” dedi.

KAMU GÖREVLİLERİMİZİN KAYGISINI TAŞIYORUZ

“Amacımız büro bankacılık hizmet kolundaki sorunların tamamına çözüm üretmektir” diyen Yanbaz, “Bu doğrultuda hareket ediyor, bu düşünceyle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Kamu görevlilerimiz arasında hiçbir ayrım gözetmeksizin sorunlara çözüm üretme gayreti içerisindeyiz. Bir takım adı sendika olan yapılar, sendikacılıkla alakası olmayan tavır ve davranışlar sergilerken, biz kamu görevlilerimizin kaygısını en derinden hissediyoruz. Bizim amacımız kırmadan dökmeden, bağcıyı dövmek değil üzüm yemektir. Bu tavrımız son toplu sözleşmede tecelli etmiştir” ifadelerini kullandı.  

MASADAN İSTEDİĞİMİZİ MUTLAKA ALACAĞIZ

2015 Toplu Sözleşmesinde olduğu gibi yine kazanımlarla dolu bir toplu sözleşmeyi hayata geçirmek istediklerinin altını çizen Yanbaz, “Yine aynı dik duruşla masaya oturacak ve istediğimizi mutlaka alacağız. Kamu görevlilerinin yararına olmayan hiçbir sözleşmeyi imzalamayacağız” ifadelerini kullandı. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans