DUYURULAR
Yanbaz: Kazanımlarımıza Yenilerini Ekleyeceğiz

Yanbaz: Kazanımlarımıza Yenilerini Ekleyeceğiz


İstanbul 6 Nolu Şube Genişletilmiş Divan Toplantısı’nda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Kurum İçi Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavları açıldığında Büro Memur-Sen’in hanesine yazılacaktır. Bunun için ter akıtan Büro Memur-Sen’dir. Buradan kimse kendine pay çıkarmaya çalışmasın. Bizim elde ettiğimiz kazanımlar tüm kamu görevlilerinin yararınadır. Kazanımlarımıza yenilerini eklemeye, kamu görevlilerimizin yüzlerini güldürmeye devam edeceğiz" dedi.

Toplu sözleşmeye hazırlık çalışmaları kapsamında İstanbul’da bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcısı Metin Yılancı ve İstanbul 6 Nolu Şube Başkanı Aysun Yılmaz ile birlikte kurum ziyaretlerinde bulundu. Büro Memur-Sen heyeti, kurumlarda görev yapan kamu görevlileriyle de bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinledi. Genel Başkan Yanbaz ve Genel Başkan Yardımcısı Yılancı kurumlarda yapılan görüşmelerin ardından İstanbul 6 Nolu Şube Genişletilmiş Divan Toplantısı’na katıldı. Toplantıya İstanbul 6 Nolu Şube Başkanı Aysun Yılmaz, 1 Nolu Şube Başkanı Ebubekir Sıddık Duyuş, 2 Nolu Şube Başkanı Mansur Çifcibaşı, 5 Nolu Şube Başkanı Yahya Gökçür’ün yanı sıra 6 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve teşkilat mensupları da katılım sağladı.

KAMU GÖREVLİLERİMİZ EN İYİ ŞARTLARDA ÇALIŞMAYI HAK EDİYOR

Toplantıda konuşan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, sendika olarak her alanda kamu görevlilerinin haklarını savunduklarını ve en iyi şartlarda çalışmaları için mücadele ettiklerini söyledi. Hak mücadelesini sadece toplu sözleşmeyle sınırlı görmediklerini kaydeden Vecdi Yanbaz, “Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl yapılan 3’üncü toplu sözleşmede 213 kazanıma imza attık. Bu yıl 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmeyi yapacağız ve kamu görevlilerimizin sorunlarını toplu sözleşmeye taşıyacağız. 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmeden de kazanımlarla ayrılacağız. Bizler, Büro Memur-Sen olarak ‘elde ettiğimiz kazanımlar yeterli’ diyerek mücadeleden hiçbir zaman vazgeçmedik. Bakanlıklarda yaptığımız görüşmelerle, basın açıklamalarımızla, eylemlerimizle, açtığımız davalarla kazanımlarımıza yeni kazanımlar eklemek için mücadele ediyoruz. Çok şükür mücadelemiz kazanımlarla sonuçlanıyor” dedi.

SINAVLAR AÇILDIĞINDA BÜRO MEMUR-SEN’İN HANESİNE YAZILACAKTIR

Yanbaz, Kurum İçi Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavları’nın açılacak olmasının Büro Memur-Sen’in kazanımı olduğunu belirterek, “Sınavların açılması için Maliye Bakanı Naci Ağbal ve çok sayıda bürokratla görüştük, twitter eylemi yaptık, her platformda sınavların açılması gerektiğini vurguladık. Sınavlar açıldığında Büro Memur-Sen’in hanesine kazanım olarak yazılacaktır. Bunun için ter akıtan, bütün girişimlerde bulunan Büro Memur-Sen’dir. Buradan kimse kendine pay çıkarmaya çalışmasın. Bizim elde ettiğimiz kazanımlar tüm kamu görevlilerinin yararınadır. Kazanımlarımıza yenilerini eklemeye, kamu görevlilerimizin yüzlerini güldürmeye devam edeceğiz” dedi.

ZAFER MEYDANI’NDAN TALEPLERİMİZİ HAYKIRACAĞIZ

Memur-Sen ve Büro Memur-Sen olarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Kütahya’da yapacaklarını kaydeden Yanbaz, “1 Mayıs’ı Kütahya’da kutlamamızın ayrı bir önemi var. Çünkü Kütahya, tarihte ilk toplu sözleşmenin yapıldığı yerdir. Bu yıl yapacağımız 4’üncü Dönem Toplu Sözleşme öncesinde kamu görevlilerimizin haklarını Kütahya Zafer Meydanı’ndan haykıracağız. Bir ve beraber olarak, omuz omuza durarak toplu sözleşmeye taşıyacağımız taleplerimize dikkatleri çekeceğiz” diye konuştu.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ve beraberindeki heyet, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç, Kadıköy Vergi Dairesi Grup Müdürü Fatih Güleç ve Ümraniye Uygulama Denetim Grup Müdürü Ergün Zülfikaroğlu’nu ziyaret etti.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans