DUYURULAR
Yanbaz: Kazanımlarımız Sürecek

Yanbaz: Kazanımlarımız Sürecek


Türkiye İş Kurumu’ndaki (İŞKUR) kamu görevlileri, kurum içerisinden iş ve meslek danışmanı atamasının yapılmasını sağlayan Büro Memur-Sen’e teşekkür etti. Kamu görevlileri tarafından çiçek takdim edilen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Genel yetkili sendika olarak kamu görevlilerimizin en iyi şartlarda ülkemize ve milletimize hizmet etmesi için mücadele ediyoruz. Yetkili ve etkili sendika olarak kazanımlarımız sürecek” dedi.

Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen, verdiği mücadeleyle İŞKUR’da iş ve meslek danışmanlığı sertifikası bulunan memurların bu kadrolara atanabilmesinin önünü açtı. İŞKUR, kurum içinden iş ve meslek danışmanı ataması için ilana çıktı.

Büro Memur-Sen’in kamu görevlilerinin hakları için verdiği mücadeleyi takdir eden İŞKUR’daki kamu görevlileri, Ankara 10 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Ferhat Metin ve İşyeri Temsilcisi Şerafettin Polat eşliğinde Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz’ı ziyaret ederek teşekkür etti. Genel Başkan Yardımcıları Yıldırım Akbaba ve Turan Çetinkaya’nın da hazır bulunduğu ziyarette İşyeri Temsilcisi Şerafettin Polat, heyet adına Genel Başkan Vecdi Yanbaz’a çiçek takdim etti. Şerafettin Polat, “Yıllardır iş ve meslek danışmanlığı sertifikası bulunan arkadaşlarımız atama bekliyordu. Sendikamızın verdiği mücadele ile atamalar yapılacak. Başta Genel Başkanımız Vecdi Yanbaz olmak üzere Büro Memur-Sen Genel Merkezine, İŞKUR’daki kamu görevlilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

İŞKUR heyetine teşekkür eden Genel Başkan Vecdi Yanbaz, yetkili ve etkili sendikacılık yaparak yeni kazanımlara imza atmaya devam edeceklerini söyledi. Yanbaz, “Büro Memur-Sen olarak diklenmeden dik duruyoruz. Haksızlıklara karşı duruyor, mağdurların sesi oluyoruz. Kamu görevlilerimizin haklarını her platformda savunuyor, yeni kazanımlar için mücadele ediyoruz. İş ve meslek danışmanlığı sertifikası bulunan kardeşlerimiz yıllardır atama bekliyordu. Sendika olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda, İŞKUR Genel Müdürlüğü’nde defalarca bu konuyu gündeme getirdik. Toplu sözleşme tekliflerimiz arasında da bu madde yer alıyordu. Çok şükür toplu sözleşmeden önce sertifikası bulunan kardeşlerimizin atamalarının önünü açarak büyük bir başarıya imza attık. Şu anda İstanbul ve Tekirdağ’da atamalar için ilana çıkıldı. Diğer illerde de en kısa sürede ilana çıkılması için gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Diğer yandan hizmetli personelin memur kadrosuna geçirilmesi için de gerekli girişimlerde bulunuyoruz. Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen olarak kamu görevlilerimizin en iyi şartlarda ülkemize ve milletimize hizmet etmesi için mücadele ediyoruz. Bu mücadelemiz tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah yetkili ve etkili sendika olarak kazanımlarımız sürecek” diye konuştu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans