DUYURULAR
Yanbaz, Kars’ta Kamu Görevlileriyle Bir Araya Geldi

Yanbaz, Kars’ta Kamu Görevlileriyle Bir Araya Geldi


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ve berberindeki heyet, Kars’ta kurumları ziyaret ederek, kamu görevlilerinin talep ve beklentilerini dinledi.

“Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” programı kapsamında Kars’ta bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, illerdeki kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret etti. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, Kars Şube Başkanı Ahmet Adıgüzel ve şube yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kars İl Müdürlüğü, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bölge Müdürlüğü, Meteoroloji İl Müdürlüğü, Defterdarlık, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ndeki çalışanların sorun ve taleplerini tek tek dinledi. Yanbaz, kurum çalışanlarının sorunlarını yakından takip ettiklerini belirterek, problemlerin en kısa sürede çözüme kavuşması için gereken mücadeleyi verdiklerinin altını çizdi.

KADRO TALEBİ KARŞILANMALIDIR

4/C’li personelin kadro taleplerini her platformda dile getirdiklerini belirten Genel Başkan Yanbaz, “3’üncü Dönem Toplu sözleşmede 4/C’li personelin kadroya geçiş yolu açılmış, ücretlerinde 150 lira ek ödeme artışı sağlandı. Kamuda görev yapan 4/C’li anneye doğumdan sonra ücretsiz izin ve süt izni verilmesini de sağladık. Şimdi sırada 4/B, 4/C kapsamında istihdam edilen kamu görevlilerinin kadro talebi var. Bunun gerçekleşmesi için de gereken bütün çalışmları yapıyoruz. Yetkililerin bu konuda adım atmasıyla kadro talebinin karşılanacağını ümit ediyoruz” dedi.

TÜM KAZANIMLARIN ALTINDA İMZAMIZ VAR

Kamu görevlileri için elde edilen kazanımların altında Büro Memur-Sen ve Memur-Sen imzasının bulunduğuna dikkat çeken Yanbaz, “Yıllardır yetkili olan sendikalar hiçbir kazanım elde edemediği gibi kamu görevlilerimize kaybettirdi. Kamu görevlilerimiz hak kaybına uğrarken yetkili sendikalar sesini bile çıkartmadı. Kamu görevlilerimiz sözde sendikalara en güzel cevabı yetkiyi onların elinden alıp sendikamız Büro Memur-Sen’e teslim ederek verdi. Sendikamız Büro Memur-Sen’in yetkili olmasıyla kazanımlar alınmaya başlandı. Tüm kazanımların altında Büro Memur-Sen ve Memur-Sen imzası vardır” diye konuştu.

Yanbaz, Meteoroloji İl Müdürü Caner Güllü, Defterdar Hüseyin Savan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürsel Polat ve SGK İl Müdürü Abdulkadir Ayluç Tarhan'ı ziyaret ederek, kurum çalışanlarının sorun ve talepleri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans