DUYURULAR
Yanbaz: Kamu Görevlilerimizin Haklarını Kimseye Yedirmeyeceğiz

Yanbaz: Kamu Görevlilerimizin Haklarını Kimseye Yedirmeyeceğiz


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Kamu görevlilerimizin haklarını kimseye yedirmeyeceğiz. Mücadele edecek, ter akıtacak ve sonucunda haklarımızı toplu sözleşmede alacağız” dedi.

Büro Memur-Sen, bu yıl Ağustos ayında yapılacak olan 4’üncü Dönem Toplu Sözleşme öncesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Kamu İhale Kurumu (KİK) ve Kamu Denetçiliği Kurumu’nda (KDK) çalışan kamu görevlilerinin sorun ve taleplerine yönelik çalıştay düzenledi. Büro Memur-Sen Genel Merkezi’nde düzenlenen çalıştaya Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı ve Turan Çetinkaya, Ankara 15 Nolu Şube Başkanı Özgür Yaydemir ve kurumlardaki kamu görevlilerinin temsilcileri katıldı.

Kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinin rapor haline getirildiği çalıştayda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, sorun ve taleplerin toplu sözleşmeye taşınacağını belirtti. Büro Memur-Sen olarak kamu görevlilerinin en iyi şartlarda çalışması için mücadele ettiklerini kaydeden Genel Başkan Vecdi Yanbaz, bu güne kadar çok sayıda kazanıma imza attıklarını, bunun en büyük örneğinin geçtiğimiz dönemki toplu sözleşmede elde ettikleri 213 kazanım olduğunu söyledi.

Çalıştaylarda ele alınan ve rapor haline getirilen sorunları çözüme kavuşturmak ve talepleri karşılamak için bu yıl yapılacak olan 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmeye yetkili sendika olarak katılacaklarına dikkat çeken Vecdi Yanbaz, “Tüm kurumlarımızla ilgili çalıştaylarımızı yapmaya devam ediyoruz. Çalıştaylar sonucunda hazırladığımız raporları toplu sözleşmeye taşıyacağız. Bu gün de TBMM, KİK ve KDK’da çalışan kamu görevlilerimizin sorun ve talepleri üzerine önemle eğildik. TBMM, KİK ve KDK’daki kamu görevlilerimiz en iyi haklara sahip olarak çalışmayı hak ediyor. Bunun için mesai mevhumu gözetmeden çalışan milletvekili danışmanlarının kıdem ve işsizlik tazminatları mutlaka ödenmelidir. Yardımcı hizmetler sınıfındaki kamu görevlileri, genel idari sınıfına geçirilmelidir. Servis hizmeti en kısa sürede uygulamaya konulmalı veya ücreti nakit olarak ödenmeli. Ailesinden fedakarlık göstererek gecenin ilerleyen saatlerine kadar çalışan kamu görevlilerimizin alın terinin karşılığı olan fazla mesai ücretleri mutlaka ödenmelidir. 4/C’liler kadroya geçirilmeli, özlük ve mali hakları iyileştirilmelidir. Özel hizmet tazminat puanları arttırılmalıdır. 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname sonrasında işe girenler ile daha önce işe girenler arasındaki ücret adaletsizliği giderilmelidir. Bunlar gibi kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerini toplu sözleşmeye taşıyacağız. Kamu görevlilerimizin haklarını kimseye yedirmeyeceğiz. Biz bu konuda kararlıyız. Mücadele edecek, ter akıtacak ve sonucunda haklarımızı toplu sözleşmede alacağız” dedi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans