DUYURULAR
Yanbaz: Kamu Görevlilerimizin Haklarını Haykırmaya Devam Edeceğiz

Yanbaz: Kamu Görevlilerimizin Haklarını Haykırmaya Devam Edeceğiz


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, İstanbul’da şubelerinin düzenlediği toplantılara katıldı. Toplantılarda konuşan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, “Milli bir arşiv kanunumuz olmalıdır. Bunun için Milli Arşiv Kanunu en kısa sürede çıkarılmalıdır. Kurum İçi Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavları bu yıl içinde açılmalıdır. Maliye Bakanı bu konuda verdiği sözü tutmalıdır. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada kamu görevlilerimizin haklarını haykırmaya devam edeceğiz” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı ve Feyim Bingöl ile birlikte İstanbul’da temaslarda bulundu. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, ilk olarak İstanbul 8 Nolu Şube’nin düzenlediği divan toplantısına katıldı. Şube Başkanı Hasan Çağlar, şube yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcilerinin yer aldığı toplantıda konuşan Genel Başkan Yanbaz, özellikle Milli Arşiv Kanunu üzerinde durdu.

MİLLİ BİR ARŞİV POLİTİKAMIZ OLMALI

"Dünyanın en zengin arşivinin yer aldığı ülkemizin hala bir Milli Arşiv Kanunu’nun olmaması çok üzücü” diyen Vecdi Yanbaz, “6 asırdan azla dünyaya hükmeden şanlı ecdadımızdan bize miras kalan en büyük değerlerden birisini arşivlerdir. Dünyanın nitelik ve nicelik olarak en zen arşivi ülkemizde bulunuyor. Bunun için milli bir arşiv politikamız olmalıdır. Milli Arşiv Kanunu en kısa sürede çıkartılmalıdır. Milli Arşiv Kanunu, Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü’nün teşkilat yapısının oluşturulması için de elzemdir” diye konuştu.

VERİLEN SÖZ TUTULSUN

Yanbaz, daha sonra İstanbul 2 ve 6 Nolu Şubelerin düzenlediği calıştaya katıldı. İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Mansur Çifcibaşı, İstanbul 6 Nolu Şube Başkanı Aysun Yılmaz, Şube yönetim kurulu üyeleri ve temsilcilerin yer aldığı toplantıda Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’ndaki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini masaya yatırıldı. Çalıştayda konuşan Yanbaz, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın sözünü tutarak bu yıl içerisinde Kurum İçi Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavlarının açılması gerektiğini vurguladı. Yanbaz, “Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nda aynı birimde çalışan ve aynı görevi yapan kamu görevlilerimiz arasında ücret farklılığı önüne geçilmesi için Kurum İçi Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavları açılmalıdır. Bu konuda çok sayıda görüşme yaptık, eylem düzenledik. Verdiğimiz mücadele sonrasında Maliye Bakanı Naci Ağbal, sınavların açılacağıyla ilgili söz verdi. Maliye Bakanı, bu konuda verdiği sözü en kısa sürede tutmalıdır. Sınavlar bu yıla içerisinde açılarak kamu görevlilerimizin beklentisi karşılanmalıdır” şeklinde konuştu.

HAKLARI HAYKIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Yanbaz sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kimden ve nereden gelirse gelsin haksızlık karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada kamu görevlilerimizin haklarını en yüksek sesle haykırmaya devam edeceğiz. Çünkü biz Büro Memur-Sen’iz, Memur-Sen’iz. Kamu görevlilerinin tek temsilcisiyiz. Kamu görevlilerimizin bizlere olan güvenini hiçbir zaman boşa çıkartmayacağız”

Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı ve Feyim Bingöl de toplantılarda sekretaryalarıyla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.  

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans