DUYURULAR
Yanbaz: Kamu Görevlilerimizin En İyi Haklara Sahip Olması Derdindeyiz

Yanbaz: Kamu Görevlilerimizin En İyi Haklara Sahip Olması Derdindeyiz


Hatay’da konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Biz, kamu görevlilerimizin en iyi haklara sahip olması derdindeyiz. 4’üncü dönem toplu sözleşmede kamu görevlilerimize yeni kazanımlar elde etmek için ter akıtacak, mücadele edeceğiz. İnşallah verdiğimiz emeklerin karşılığını kamu görevlilerimiz için çok sayıda kazanıma imza atarak alacağız” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, beraberindeki Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı ve Bekir Turhan, Hatay 1 Nolu Şube Başkanı Mürsel Güler, Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Ertuğrul Göçmen, Genel Başkan Danışmanı Bilal Oktay Çiçeklitaş ve şubelerin yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Hatay’daki kurumları ziyaret etti. Kurumlardaki kamu görevlileriyle bir araya gelen Genel Başkan Vecdi Yanbaz ve beraberindeki heyet, kamu görevlilerinin talep ve beklentilerini dinleyerek not aldı. Genel Başkan Yanbaz, daha sonra kurum yöneticileriyle görüşerek kamu görevlilerinin sorun ve talepleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Ziyaretlerin ardından İskenderun teşkilatıyla toplantıda bir araya gelen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, Türkiye’nin dört bir yanında teşkilatlanan sendika olarak kamu görevlilerinin hizmetinde olduklarını söyledi. Bu yıl 4’üncü dönem toplu sözleşme yapılacağını hatırlatan Vecdi Yanbaz, yapılan il ziyaretlerinde alınan kamu görevlilerinin taleplerinin toplu sözleşmeye taşınacağını kaydetti. Vecdi Yanbaz, “Önceki yıl yapılan 3’üncü dönem toplu sözleşmede Memur-Sen olarak 213 kazanıma imza atarak büyük bir başarı elde ettik. Tabi ki tüm sorunlar çözüme kavuşmadı. Kamu görevlilerimizin sorunlarını çözüme kavuşturmak, taleplerini karşılamak ve yeni kazanımlar üretmek için durmadan mücadeleye devam ediyoruz. Biz, kamu görevlilerimizin en iyi haklara sahip olması derdindeyiz. Bunun için toplu sözleşme zamanına kadar durmadan, bıkmadan yorulmadan illerimizdeki kamu görevlilerimizle buluşmaya, onların taleplerini almaya devam edeceğiz. Bu talepleri başta AR-GE komisyonumuz ve hukuk büromuz olmak üzere ilgili birimlerde tartışacak ve sağlam bir rapor oluşturarak toplu sözleşmeye oturacağız. Toplu sözleşmede kamu görevlilerimize yeni kazanımlar elde etmek için ter akıtacak, mücadele edeceğiz. İnşallah verdiğimiz emeklerin karşılığını kamu görevlilerimiz için çok sayıda kazanıma imza atarak alacağız” dedi. 

Toplantıya Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı ve Bekir Turhan, Birlik Haber-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Burgaç, Hatay 1 Nolu Şube Başkanı Mürsel Güler, Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Ertuğrul Göçmen, Genel Başkan Danışmanı Bilal Oktay Çiçeklitaş ve İskenderundaki kurumların işyeri temsilcileri katıldı.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans