DUYURULAR
Yanbaz: Kamu Görevlilerimizin Desteğiyle Kazanımlarımız Devam Edecek

Yanbaz: Kamu Görevlilerimizin Desteğiyle Kazanımlarımız Devam Edecek


Sosyal Güvenlik Kurumu’ndaki (SGK) kamu görevlilerini ziyaret Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Yıllardır yetkili olan sendikalar kamu görevlilerimize kaybettirdi. Sendikamız Büro Memur-Sen’in yetkili olmasıyla kazanımlar alınmaya başlandı. Tüm kazanımların altında Büro Memur-Sen imzası vardır. Kamu görevlilerimizin desteğiyle, bu yıl ki toplu sözleşmede kazanımlarımız artarak devam edecek” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, SGK Emekli Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlilerini yerinde ziyaret etti. Genel Başkan Vecdi Yanbaz’a, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Bekir Turhan ve Turan Çetinkaya, Genel Başkan Danışmanı Ömür Demirgüneş, Ankara 5 Nolu Şube Başkanı Rafettin Eker ve şubenin yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Kamu görevlilerinin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Genel Başkan Yanbaz, sorunların çözümü için gerekli girişimlerde bulunacaklarını belirtti.

SORUN VE TALEPLERİN TAKİPÇİSİYİZ

Ziyaretler sırasında açıklamalarda bulunan Vecdi Yanbaz, SGK’nın ülkedeki yaklaşık 80 milyon vatandaşı yakından ilgilendirdiğini ve ülkenin bel kemiği kurumlarından biri olduğunu söyledi. SGK’da çalışan kamu görevlilerinin yaptığı çalışmaların göz ardı edilemeyeceğini vurgulayan Yanbaz,  kamu görevlilerinin en iyi çalışma şartlarını hak ettiğinin altını çizdi. SGK çalışanlarının sorunlarının ve taleplerinin takipçisi olduklarını kaydeden Yanbaz, “SGK’daki hızlı ve kesintisiz hizmetin kurumdaki kamu görevlilerimiz sayesinde olmaktadır. Ülkemiz, milletimiz için alın teri döken kurumdaki kamu görevlilerimizin haklarını en iyi konuma getirmek için sendika olarak var gücümüzle mücadele ediyoruz. Sosyal güvenlik uzmanlığı kadrosunun oluşturulması, ikramiyelerin yeniden ödenmesi, ek ödeme oranlarının arttırılması, fazla mesai ücretlerinin ödenmesi, 4/B’lilerin kadroya geçirilmesi gibi sorun ve talepleri her platformda gündeme getiriyoruz. İnşallah sorunları çözüme kavuşturacak, talepleri karşılayacağız” dedi.

KAZANIMLARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK

Kamu görevlileri için elde edilen kazanımların altında Büro Memur-Sen ve Memur-Sen imzasının bulunduğuna dikkat çeken Yanbaz, “Yıllardır yetkili olan sendikalar hiçbir kazanım elde edemediği gibi kamu görevlilerimize kaybettirdi. Kamu görevlilerimiz hak kaybına uğrarken yetkili sendikalar sesini bile çıkartmadı. Kamu görevlilerimiz sözde sendikalara en güzel cevabı yetkiyi onların elinden alıp sendikamız Büro Memur-Sen’e teslim ederek verdi. Sendikamız Büro Memur-Sen’in yetkili olmasıyla kazanımlar alınmaya başlandı. Tüm kazanımların altında Büro Memur-Sen ve Memur-Sen imzası vardır. Sadece önceki yıl yaptığımız toplu sözleşmede 213 kazanıma imza attık. Tabi ki tüm sorunlar çözülmüş, talepler karşılanmış değil. Tüm haklar elde edilene kadar çalışmaya, mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu yıl 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmeyi yapacağız. Kamu görevlilerimizin tüm beklentilerini toplu sözleşmeye taşıyacağız. Kamu görevlilerimizin desteğiyle, bu yıl ki toplu sözleşmede kazanımlarımız artarak devam edecek” diye konuştu.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz ve beraberindeki heyetin ziyaretleri sırasında çok sayıda kamu görevlisi destek için Büro Memur-Sen’e üye oldu. Yeni üyelerin formlarını Genel Başkan Vecdi Yanbaz imzaladı.

DAİRE BAŞKANLARINA ZİYARET

Genel Başkan Vecdi Yanbaz, kamu görevlilerinin ardından beraberindeki heyetle birlikte SGK Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Daire Başkanı Uğur Ünalan’ı ziyaret etti. Genel Başkan Yanbaz, Daire Başkanı Uğur Ünalan’a görevinin hayırlı olmasını diledi. Vecdi Yanbaz, “Daire Başkanımız Uğur Ünalan’ın sendikamızda büyük emekleri var. Sendikamızın büyümesi ve güçlenmesi için yaptığı çalışmalar için Uğur Ünalan Beye şükranlarımı sunuyor, yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Daire Başkanı Ünalan, Büro Memur-Sen heyetine teşekkür etti.

Vecdi Yanbaz, Uğur Ünalan’ın ardından SGK Kısa Vadeli Gigorta Kolları Daire Başkanı Osman Yüce ile de görüşerek kamu görevlilerinin sorun ve talepleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans