DUYURULAR
Yanbaz: Kamu Görevlilerimizi Mutlu Edecek Kazanımlar Elde Edeceğiz

Yanbaz: Kamu Görevlilerimizi Mutlu Edecek Kazanımlar Elde Edeceğiz


Büro Memur-Sen Sinop Genişletilmiş İl Divan Toplantısı’nda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Bir ekip çalışması içerisinde, bu yıl yapılacak 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmeye hazırlanıyoruz. Üyelerimizden ve kamu görevlilerimizden aldığımız güç ve mühürle Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşme masasına oturacak, kamu görevlilerimizi mutlu edecek kazanımlar elde edeceğiz” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Sinop Şubesinin organize ettiği İl Divan Toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Toplantıda Ağustos ayında gerçekleştirilecek olan 4’üncü Dönem Toplu Sözleşme süreci ve Memur-Sen’in 1 Milyon 111 bin 111 üye hedefi değerlendirildi. Toplantıya Büro Memur-Sen Sinop İl Temsilcisi Özgür Demirci, yönetim kurulu üyeleri, iş yeri temsilcileri ve teşkilat mensupları katıldı.

1 MİLYON 111 BİN 111 ÜYE HEDEFİ

Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, 2015 Toplu Sözleşmesinde elde edilen 213 kazanımı yeterli göremediklerini vurgulayarak, “Biliyoruz ki, memurlarımızın çözülecek daha onlarca sorunu var. Bunun için büyüme, kalkınma, refah ve istikrar önemli. Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak, 2017 yılı hedefimizi 1 milyon 111 bin 111 üye sayısı olarak belirledik. İnşallah bu hedefe 2017 Mayıs tutanaklarında hep birlikte imza atacağız” dedi.

MASADA TALEPLERİMİZ KARŞILANMALI

4’üncü Dönem Toplu Sözleşmede yeni kazanımlara imza atmak için ter dökeceklerini belirten Yanbaz, “4/B ve 4/C’lilerin kadroya geçirilmesi, fazla mesai ücretlerinin ödenmesi, ikramiyelerin verilmesi, mübaşirlerin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi konuları var. Kurum içi gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılması, sivil memurların yıllardır ötelenen hakları, havacılık tazminatının ödenmesi, mili arşiv kanununun çıkarılması gibi sorunların çözümü ve taleplerin karşılanması için mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

KAMU GÖREVLİLERİMİZİN DESTEĞİYLE MASAYA OTURACAĞIZ

Büro Memur-Sen’in önemli bir görevi ifa ettiğini belirten Yanbaz “Bize sadece memurların değil, yok edilmeye çalışılan Anadolu insanımızın, masumların ve mazlumların ihtiyacı var. Memurlarımızın çözülecek daha onlarca sorunu var. Bu sorunları şimdi tespit aşamasındayız. Her ile gidiyor, kamu görevlilerimizin sorunlarını dinliyor, kayda alıyoruz. Bir ekip çalışması içerisinde bu yıl yapılacak 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmeye hazırlanıyoruz. Üyelerimizden ve kamu görevlilerimizden aldığımız güç ve mühürle Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşmede kamu görevlilerimizi mutlu edecek kazanımlar elde edeceğiz. Yola revan olacak, gitmediğimiz ücra köşe bırakmayacak ve bu büyük hedeflerimize en kısa sürede ulaşacağız. Büyük teşkilat olmanın özelliği büyük hedeflere, kendinden emin ve sağlam adımlarla yürümektir. Bunları başaracak güçte ve inançtayız” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz ve beraberindeki heyet, Sinop Valisi Hasan İpek, Sinop SGK İl Müdürü Zafer Ali Ürkmez, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Erkal Boz ve Sinop Defterdarlığını ziyaret ederek, kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini iletti, karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans