DUYURULAR
Yanbaz: Kamu Görevlilerimize, Milletimize, Ülkemize Sevdalıyız

Yanbaz: Kamu Görevlilerimize, Milletimize, Ülkemize Sevdalıyız


Niğde’de kamu görevlileriyle bir araya gelen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Büro Memur-Sen olarak kamu görevlilerimize, milletimize, ülkemize ve bayrağımıza sevdalıyız. Kamu görevlilerimizin haklarını savunuyor, ülkemizin ilerlemesi, milletimizin refahının artması için çalışıyoruz” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya, ve Niğde İl Temsilcisi Mehmet Ali Cıncık ile birlikte Niğde’de kamu kurumlarını ziyaret etti. Kamu görevlileriyle bir araya gelen Genel Başkan Yanbaz ve beraberindeki heyet, kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini dinledi. Ziyaretler sırasında çok sayıda kamu görevlisi Büro Memur-Sen’e üye oldu.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, kamu görevlilerinin ardından Niğde Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mustafa Aydoğdu, Niğde Defterdar Vekili Nurettin Akdaş ve Merkez İlçe Nüfus Müdürü Ayşe Yavuz'u ziyaret ederek, kamu görevlilerinin talep ve beklentileri hakkında görüştü.

KAMU GÖREVLİLERİMİZİN SORUNU, BİZİM SORUMUZ

Ziyaretler hakkında açıklamalarda bulunan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, bu yıl 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmenin yapılacağını hatırlatarak kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini toplu sözleşmeye taşıyacaklarını söyledi. Genel Başkan Yanbaz, “Büro Memur-Sen olarak kamu görevlilerimizin sorunlarını kendi sorunumuz olarak görüyoruz. Kamu görevlilerimizin en iyi şartlarda çalışması, en iyi haklara sahip olması için mücadele ediyoruz. İl ziyaretlerimizde bir araya geldiğimiz kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerini yerinde dinliyoruz. Ziyaretler sırasında aldığımız kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerini genel yetkili sendika olarak katılacağımız toplu sözleşmeye taşıyacağız. Toplu sözleşmede diklenmeden dik durarak, ter dökerek mücadele edecek ve yeni kazanımlar elde edeceğiz” dedi.

HAKSIZLIKLARIN KARŞISINDA, HAKLININ YANINDAYIZ

Bir yandan kamu görevlilerinin haklarını savunurken diğer yandan da ülkenin ilerlemesi için mücadele ettiklerini vurgulayan Yanbaz, “Büro Memur-Sen olarak kamu görevlilerimize, milletimize, ülkemize ve bayrağımıza sevdalıyız. Kamu görevlilerimizin haklarını savunuyor, ülkemizin ilerlemesi, milletimizin refahının artması için çalışıyoruz. Her zaman haksızlıkların karşısında, haklının yanında duruyoruz. Bunun en büyük örneğini 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşadık. Darbe girişimin ilk anından itibaren tüm teşkilat olarak alanlarda olduk. Ülkemizin bölünmeyeceğini, bayrağımızın inmeyeceğini, ezanlarımızın susmayacağını tüm dünyaya duyurduk. Bu tür hainliklerin bir daha yaşanmaması için daha da güçlü olmalıyız. Bunun için ilk hedef olarak sendikamıza 100 bin üye hedefi koyduk. Teşkilatımızın başarılı çalışmaları ve kamu görevlilerimizin tercihi ile bu hedefimize en kısa zamanda ulaşacağız” diye konuştu.

Genel Başkan Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya ve İl Temsilcisi Mehmet Ali Cıncık ile birlikte 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir ve annesinin mezarlarını ziyaret etti. Yanbaz ve beraberindeki heyet, Ömer Halisdemir ve annesi için dua etti.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans