DUYURULAR
Yanbaz: Kamu Görevlilerimizden Aldığımız Gücü, Hak ve Adalet İçin Kullanıyoruz

Yanbaz: Kamu Görevlilerimizden Aldığımız Gücü, Hak ve Adalet İçin Kullanıyoruz


Karabük ve Zonguldak’ta temaslarda bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Kamu görevlilerimizden aldığımız gücü hak ve adalet için kullanıyoruz. Toplu sözleşmede 258 kazanıma imza attığımız gibi bundan sonra da mücadele ederek yeni kazanımlar elde edeceğiz. Sosyal güvenlik uzmanlığı, gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılması, 4/B ve 4/C’lilerin kadroya alınması gibi önemli başarılara imza atacağız. Yeter ki bir ve beraber olalım” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Karabük ve Zonguldak’ta temaslarda bulundu. İlk durağı Karabük olan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, Karabük Valisi Kemal Çeber’i makamında ziyaret etti. Genel Başkan Yanbaz’a ziyarette Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Yıldırım Akbaba ve Turan Çetinkaya ile Karabük Şube Başkanı Recep Başkaya ve Şube Başkan Yardımcısı Nail Kalay eşlik etti. Ziyarette sendikal çalışmalar, ildeki kamu görevlilerinin sorunları ve ülke gündemine ilişkin bilgi alışverişinde bulunuldu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Kemal Çeber, Büro Memur-Sen’in yaptığı çalışmaları yakından takip ettiğini belirtti. Kemal Çeber, Genel Başkan Vecdi Yanbaz ve ekibine bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diledi.

İŞYERİ TEMSİLCİLİK ODASI AÇILDI

Vecdi Yanbaz,  Vali Çeber’in ardından beraberindeki heyetle birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Karabük İl Müdürlüğü’ne geçerek Büro Memur-Sen işyeri temsilcilik odasının açılışına katıldı. Temsilcilik odasının açılış kurdelesini kesen Yanbaz, odanın kamu görevlilerine hayırlı olmasını diledi. Temsilcilik odasının tüm kamu görevlilerine açık olacağını belirten Yanbaz, “Temsilcilik odamız tüm kamu görevlilerimize hizmet edecek. Biz ayrıştıran değil, birleştiren sendikayız. İnşallah burada kamu görevlilerimizin daha iyi haklara kavuşması için başarılı çalışmalara imza atılacak” dedi.

Yanbaz, beraberindeki heyetle birlikte açılışın ardından SGK Karabük İl Müdürü İsmail Yıldırım’ı ziyaret ederek, İl Müdürlüğü çalışanlarının taleplerini iletti.

KARABÜK’ÜN ARDINDAN ZONGULDAK

Kamu görevlilerinin sorunlarını yerinde dinlemeye önem veren Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, Karabük’teki temaslarının ardından Zonguldak’a geçerek ildeki kurumları ziyaret etti. Kamu görevlilerinin sorunlarını ve taleplerini yerinde dinleyen Genel Başkan Vecdi Yanbaz, sorun ve talepler için gerekenin yapılacağını söyledi.

Genel Başkan Yanbaz, Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Zonguldak Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Güner Ayyıldız, Zonguldak Defterdarlığı Milli Emlak Müdürü Rıza Demir Zonguldak Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, Zonguldak Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Muhammet Uğur Ekeroğlu’nu da ziyaret ederek, kamu görevlilerinin sorun ve talepleri hakkında görüş alışverişinde bulundu. Ziyaretler sırasında Zonguldak Şube Başkanı Ramazan Seyrek ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu.

ZONGULDAK İL DİVAN TOPLANTISI YAPILDI

Genel Başkan Yanbaz, ziyaretlerin ardından Zonguldak İl Divan Toplantısına katıldı. Toplantıda Genel Başkan Yardımcıları Yılancı, Akbaba ve Çetinkaya, Şube Başkanı Seyrek, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile işyeri temsilcileri yer aldı. Toplantıda konuşan Vecdi Yanbaz, sendikal çalışmalar, kamu görevlilerinin sorun ve talepleri, ülke gündemi üzerine değerlendirmelerde bulundu. Tüm illerde birinci sendika olduklarını belirten Yanbaz, Büro Memur-Sen’i güvenerek zirveye taşıyan tüm kamu görevlilerine teşekkür etti.

TÜM BAŞARILARIN TEMELİNDE BİRLİK VE BERABERLİK VARDIR

Kamu görevlileri, millet ve ülke için sendikacılık yaptıklarını vurgulayan Yanbaz, “Bizi güçlü yapan teşkilatımız ve kamu görevlilerimizdir. Kamu görevlilerimizden aldığımız gücü hak ve adalet için kullanıyoruz. Haksızlıklar karşısında susmuyor, mazlumun ve mağdur yanında yer alıyoruz. Kamu görevlilerimizin en iyi şartlarda çalışması, ülkemizin ilerlemesi ve milletimizin refahı için mücadele ediyoruz. Memur-Sen ve Büro Memur-Sen olarak toplu sözleşmede 258 kazanıma imza attık. Toplu sözleşmede uzlaşı sağlayarak ülkemize, milletimize ve kamu görevlilerimize sahip çıktık. Geleceğimizle oynanılmasına izin vermedik. Bundan sonra da mücadelemize hız kesmeden devam edeceğiz ve yeni kazanımlar elde edeceğiz. Sosyal güvenlik uzmanlığı, gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının açılması, 4/B ve 4/C’lilerin kadroya alınması gibi önemli başarılara imza atacağız. Tüm başarıların temelinde birlik ve beraberlik vardır. Biz bir ve beraber olursak, gücümüze güç katmaya devam edersek inşallah tüm sorunlar çözüme kavuşacaktır, tüm talepler karşılanacaktır” dedi.

Zonguldak Şube Başkanı Seyrek de bir konuşma yaparak ildeki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Toplantı soru cevap bölümü ile sona erdi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans