DUYURULAR
YANBAZ: “ İSTİKRARIN VE MİLLİ İRADENİN DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ”

YANBAZ: “ İSTİKRARIN VE MİLLİ İRADENİN DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ”


Memur-Sen 27’inci Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın Başkanlığında, Ankara’da gerçekleştirildi.

Memur-Sen 27’inci Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Büro Memur-Sen Genel Başkanımız Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu, Memur-Sen’e Bağlı Sendika Yöneticileri ve komisyon başkanlarının katılımı ile Ankara’da gerçekleştirildi.

Toplantının gündem maddeleri;

1)Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) konferansı

2)1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı

3)4-5 Mayıs günlerinde gerçekleştirilecek olan "İnsan, Emek ve Küresel Rekabet Uluslararası Kongresi"

4) Motif Kart

5) 24 Haziran erken seçim kararı

Toplantı, Genel Başkan Ali Yalçın’ın konuşmasıyla başladı. Emek gündemine değinen Yalçın, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ne odaklandıklarını belirterek, Kocaeli’nde emeğin sesini yükselteceklerini, küresel emperyalizme tepki göstereceklerini belirtti. ILO Konferansı’na ilişkin ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın, Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) yetkili karar organı Uluslararası Çalışma Konferansı'nda Türkiye'deki çalışanları Memur-Sen'in temsil etmesine karar verdiğini açıkladı. Yalçın, “Memur-Sen, Türkiye’de emeğin hakkını koruma noktasında gösterdiği hassasiyeti ve kararlılığı ILO’da da sergileyecektir” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanımız ve diğer sendika yöneticileri yeni konfederasyon hizmet binasına ilişkin çalışmaları takip eden komisyondan binanın yapım süreci ve binaya geçiş gibi konularda bilgi aldılar.

Büro Memur-Sen üyelerinin de alışverişte faydalanacağı Motif Kart, toplantının gündem maddelerindendi. Motif Kart’ın getireceği kolaylıklardan ve yeniliklerden bahsedilerek, en yakın zamanda  yaşama dahil edileceğine vurgu yapıldı.

27. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısında konuşan Yanbaz, 24 Haziran Erken seçim kararına değinerek “ Türkiye önemli bir sürece girmiş durumdadır. Ülkemizin refah toplum ve refah devlet anlayışı içerisinde ilerlemeye devam edebilmesi için yeni başkanlık sistemine bir an önce geçmesi gerekiyor. Ülkemizin değişen gündemi, küresel planlar, sınırlarımızın hemen ötesinde cereyan eden hadiselerden dolayı Türkiye’nin Yeni Hükümet Sistemine geçişi hızlanmalıdır. Halkımızın ve milletimizin menfaatine olan her kararın yanında olacağız. Halkımızın 24 Haziran erken seçimde alacağı kararın ülkemizin menfaatine olacağını biliyoruz ve halkımızdan gelecek her türlü karara saygı duyacağız. Büro Memur-Sen olarak istikrarın ve milli iradenin her zaman kazandıracağını ve toplumun refaha ulaşmasında önemli faktör olduğunu belirtmek isteriz. Biz Memur-Sen ailesi olarak millet menfaatlerinin olduğu yerde duracağız. Yapılacak olan seçimin devletimizin istikrara yürüdüğü bu çetin yolda milletimizin desteğinin bir çığ gibi büyüyerek tek yürek şeklinde devam etmesini temenni eder, halkımıza ve Memur-Sen ailesine hayırlı olmasını dilerim.”

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans