DUYURULAR
Yanbaz: İstikrar İçin Evet Diyeceğiz

Yanbaz: İstikrar İçin Evet Diyeceğiz


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, TV 6’da Gazeteci Seyfi Uzunkök’ün hazırlayıp sunduğu Başkent Postası Programı’nda çalışma hayatı ve Türkiye gündemini değerlendirdi.

TV 6’da önemli açıklamalarda bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen’in insan ve hizmet merkezli sendikacılık yaptığını belirterek, “Şiddet ve vandalizmin bizim sendikacılık anlayışımızda yeri yoktur. Biz ülkemizin, kamu görevlilerinin kaygısını taşıyor, emek, ekmek ve özgürlük mücadelesi veriyoruz. Kamu görevlileri adına bugüne kadar hangi kazanım elde edilmişse bunun altında Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’in imzası vardır. Özlük noktasında sayısız kazanımlara imza atmış bir teşkilatız. Kamu görevlilerinin talep ve beklentilerini her platformda dile getiren, çözüm üreten bir teşkilatız. Bu nedenle kamu görevlileri ideolojik sendikacılık yapanları değil, hizmet üretenleri tercih ediyor” dedi.

HEDEFİMİZ 100 BİN ÜYE

Büro Memur-Sen’in kısa zamanda 100 bin üye sayısına ulaşması için gece gündüz demeden çalıştıklarını vurgulayan Yanbaz, “Özelde üyelerimizin genelde ise tüm mazlumların sözcülüğünü, savunuculuğunu yapan bir teşkilatız. Büyük teşkilat olmanın özelliği büyük hedeflere, kendinden emin ve sağlam adımlarla yürümektir. Kimseyi ötekileştirmeden, kardeşlik duygularıyla çalışmalarımızı sürdürecek, hedeflerimize en yakın zamanda ulaşacağız” diye konuştu.

TALEPLERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Üyelerin talep ve beklentilerini çözüme kavuşturmak için Büro Memur-Sen Genel Merkezi bünyesinde Talep Takip Birimi oluşturduklarının altını çizen Yanbaz, bu sayede gelen talep ve önerilerin alınması, takibinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağladıklarını dile getirdi. Kamu görevlileri için ilgili kurumlarda görevde yükselme sınavlarının açılması gerektiğini vurgulayan Yanbaz, şu şekilde konuştu: “Kamu görevlilerinin haklı taleplerinin takipçisiyiz. Bu konuda gereken çalışmalar acilen yapılmalıdır. Çalışma Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu, Taşeron işçilerin 2017 yılında kamuya alınabileceğini açıklamıştı. Çalışmalar devam ediyor. Başta 4/C ve 4/B olmak üzere, taşeronlara ve sözleşmeli personele kadro talebimiz karşılanmalı. Gerek yaptığımız görüşmeler ve gerekse katıldığımız platformlarda haklı talebimizin arkasında duruyoruz.”

REFERANDUM SÜRECİ

Türkiye’nin istikrarı ve kalkınmasına hizmet edecek her türlü reformu desteklediklerini belirten Yanbaz, yönetimdeki çift başlılığın ortadan kaldırılmasının istikrara hizmet edeceğini söyledi. Referandumda Büro Memur-Sen olarak evet oyu kullanacaklarının altını çizen Yanbaz, “Evet, Mayıs ayında Memur-Sen’e üye kamu görevlisi sayısının, En az 1 Milyon 111 bin 111 olması için, illerimize ‘Memur-Sen’e Davet’ ziyaretleri düzenleyeceğiz. İllere yaptığımız bu ziyaretler, teşkilatımızın illerdeki liderleri tarafından ilçelerde, köylerde, işyerlerinde devam ettirilecek. Bu yılın Mayıs ayı; Konfederasyonumuz ve sendikalarımız açısından, 4. Dönem Toplu Sözleşme yapılacağından Ağustos ayı, üyelerimiz başta olmak üzere kamu görevlileri ve aileleri açısından; Anayasa değişikliği paketi oylanacağından 16 Nisan ise tüm milletimiz açısından son derece önemlidir” ifadelerini kullandı.

PROGRAMI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans