DUYURULAR
Yanbaz: İstikbal ve İstikrar İçin ‘Evet’ Diyoruz

Yanbaz: İstikbal ve İstikrar İçin ‘Evet’ Diyoruz


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, 11. Başkanlar Kurulu toplantısında Referandumda teşkilat olarak “evet” oyu kullanacaklarını açıkladı. Yanbaz, “Yönetimdeki çift başlılığın ortadan kaldırılması istikrara hizmet edecektir. İstikrar olursa Türkiye kazanacak, ekmek büyüyecek çalışanlar kazanacak. Büro Memur-Sen olarak, istikra hizmet edecek her türlü reformu destekleyeceğimizi beyan ediyorum.” dedi.

Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen’in 11. Başkanlar Kurulu Samsun’da yapıldı. Başkanlar Kurulu’na Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Bekir Turhan, Turan Çetinkaya, Feyim Bingöl, Türkiye’nin dört bir yanından gelen Şube Başkanları katıldı. Büro Memur-Sen’i Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Memur-Sen’e bağlı sendikaların Samsun Şube Başkanları da toplantıya katılarak yalnız bırakmadı.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Kurulda yaptığı konuşmaya Büro Memur-Sen teşkilatından ahirete intikal edenleri rahmetle anarak başladı. Yanbaz, Referandumda teşkilat olarak “evet” oyu kullanacaklarını vurgulayarak, “Yönetimdeki çift başlılığın ortadan kaldırılması istikrara hizmet edecektir. İstikrar olursa Türkiye kazanacak, ekmek büyüyecek çalışanlar kazanacak. Büro Memur-Sen olarak, istikra hizmet edecek her türlü reformun destekleyeceğimizi beyan ediyorum.” ifadelerini kullandı.

HEDEFİMİZ 100 BİN ÜYE

Büro Memur-Sen Yönetim Kurulu olarak, yeni bir soluk yeni bir sesle göreve geldiklerini hatırlatan Yanbaz, Görevi devralır devralmaz gece gündüz demeden çalışmalarımıza hız verdiklerini hatırlattı. Büro Memur-Sen olarak hedeflerinin, üye sayısını önce 100 bin daha sonra ise 200 bine çıkarmak olduğunu vurgulayan Yanbaz, “Kısa zamanda konfederasyonumuza bağlı 3. büyük sendika olacağımıza inanıyorum. Kimseyi ötekileştirmeden, kardeşlik duygularıyla çalışmalarımızı sürdürecek, hedeflerimize en yakın zamanda ulaşacağız. Huzuru ve istikrarı yok etmeye yönelik gizli ittifakların açık hale geldiği bu dönemde, kadim medeniyetin değerlerine dayanan uyanışla, zülüm ve sömürü kulelerini kardeşliğimizi kuşanarak yıkmalıyız. Yıkacağız.” dedi.

SENDİKAL DUŞUMUZ İNSAN MERKEZLİ

Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’in insan ve hizmet merkezli sendikacılık düşüncesiyle hareket ettiğini vurgulayan Yanbaz, “Bizim, sendikal duruşumuz, emek ve ekmek önceliklidir. Büro Memur-Sen bir sevda, sancı, kaygı, hak ve özgürlük hareketidir. Biz ülkemizin, milletimizin ve kamu görevlilerinin kaygısını taşıyor, emek, ekmek ve özgürlük mücadelesi veriyoruz. Şiddet ve vandalizmin bizim sendikacılık anlayışımızda yeri yoktur. Kamu görevlileri adına bugüne kadar hangi kazanım elde edilmişse bunun altında Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’in imzası vardır. Özlük noktasında sayısız kazanımlara imza atmış bir teşkilatız. Kamu görevlilerinin talep ve beklentilerini her platformda dile getiren, çözüm üreten bir teşkilatız.” diye konuştu.

TERÖRİSTLER TEMİZLENMELİ, MAĞDURİYETE FIRSAT VERİLMEMELİ

Büyük Büro Memur-Sen ve Memur-Sen teşkilatının darbeye girişimine ilk tepki gösteren teşkilat olduğunu hatırlatan Yanbaz, milletin “İrademize ipotek koyamazsınız” diyerek, sokaklara indiğini, iradesine sahip çıkarak, tankların, tüfeklerin önünde set kurduğunu söyledi. Yanbaz, Terörle ilişkisi olanlar devletin kurumlarından muhakkak temizlenmesini desteklediklerini ancak masum olanların mağdur duruma düşürülmemesi uyarısında bulundu.

İSTİKRARIN KAZANACAĞI REFORMLARI DESTEKLİYORUZ

“Referandum Türkiye’nin istikrarına hizmet edecek. İstikrar olursa Türkiye kazanacak, ekmek büyüyecek çalışanlar kazanacak” diyen Yanbaz, şu şekilde konuştu: “Yönetimdeki çift başlılığın ortadan kaldırılması istikrara hizmet edecektir. Büro Memur-Sen olarak, istikra hizmet edecek her türlü reformun arkasında olduğumuz, destekleyeceğimizi beyan ediyorum. Biz bu değişikliği, refah seviyesinin yükselmesi, çalışanların da bu yükselmeden payını alabilmesi yönünden olumlu buluyoruz. Çalışanlar, kamu görevlileri, işsizler, gençler; dünya mazlumları Büyük Türkiye’den beklenti içerisinde. Gücümüzü kaybedecek etkenleri ortadan kaldırmak en önemli görevimizdir. Seçme ve seçilme yaşı 18’e indirilmesi olumludur. Ancak işçilere siyaset yapma hakkı varken, kamu görevlilerine bu hakkın tanınmamış olması yanlıştır.”

Yanbaz, sözlerini şu şekilde noktaladı: “Savrulmayacağız. Yorulmayacağız. Safları sıkı tutacağız, çözülmeyeceğiz. Ülkeye, millete, halka ve hakka hizmet aşkını, sevdasını kalbimize nakşeden Allah'a hamd ediyorum. Bizi birbirimize kardeş, aynı davaya yoldaş kıldığı için hamd ediyorum. Unutmayın! Büro Memur-Sen kardeşliğin adı, mücadelenin sancağı, sevda ikliminin bereketli tohumudur.”

VALİ ŞAHİN’DEN, BÜRO MEMUR-SEN’E TEŞEKKÜR

Başkanlar Kurulunda Samsun Valisi İbrahim Şahin de bir konuşma gerçekleştirerek, Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’in çalışmalarını yakından takip ettiğini, yürütülen faaliyetleri önemsediğini vurguladı. Vali Şahin, “Türkiye’nin demokratikleşmesine destek veren, mazlumlara ve masumlara el uzatan teşkilatınız yürekten kutluyorum” dedi.

Başkanlar Kurulunda Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt ve Büro Memur-Sen Samsun Şube Başkanı birer selamlama konuşması gerçekleştirdi.

İSTİŞARE TOPLANTISINDA TALEPLER DİLE GETİRİLDİ

Başkanlar Kurulu plaket takdimi ve istişare toplantısı ile devam etti. İstişare toplantısında Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Genel Merkezde yapılan çalışmalar hakkında Şube Başkanlarına bilgi verdi.

Büro Memur-Sen Şube Başkanları ise tek tek söz alarak, illerdeki talepleri dile getirdi. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans