DUYURULAR
Yanbaz, İşkur Genel Müdürü İle Görüştü

Yanbaz, İşkur Genel Müdürü İle Görüştü


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan’la görüşerek kurumdaki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini iletti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl ile birlikte İŞKUR Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan’ı makamında ziyaret etti. Görüşmede kurumdaki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinin yer aldığı dosyayı Genel Müdür Mehmet Ali Özkan’a veren Genel Başkan Vecdi Yanbaz, kamu görevlilerinin moral ve motivasyonunu artırmak için sorunların çözüme kavuşturulmasını, taleplerin karşılanmasını istedi.

İŞKUR il müdürü ve il müdür yardımcısı kadrolarına kurum içerisinden atama yapılması gerektiğini belirten Genel Başkan Yanbaz, kurum içi dayanışma ve çalışma barışının sağlanması adına görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının iki yılda bir düzenli olarak yapılmasını talep etti. İş ve meslek danışmanı (İMD) sertifikası bulunan kurum personelinin boş bulunan İMD kadrolarına atamalarının yapılması gerektiğini kaydeden Yanbaz, taleplerle ilgili konuşmasını “Bütün memurlar veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadrosuna, yardımcı hizmetler sınıfında bulunan personel ise sınavsız olarak memur kadrosuna geçirilmelidir. Tüm kamu görevlilerinin ek gösterge oranları artırılmalıdır. 666 Sayılı KHK ile kaldırılan ikramiyelerin ödenmesiyle ilgili kazanılmış dava kararları var. Bu kararlar doğrultusunda ikramiyeler en kısa zamanda ödenmelidir. SGK’daki gibi kurumda iş sağlığı ve güvenliği denetim elemanı servisi faaliyete konulmalıdır. Kurum içi çalışma barışını sağlamak açısından şef kadrosunda bulunan personel ile İMD’ler arasındaki ücret farkı kapatılmalı, memur ve veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadrosundaki personelin ücretlerinde iyileştirmeye gidilmelidir. İMD’lerin sertifikaları 5 yılda bir yenileniyor. Bu da maddi kayba neden oluyor. Sertifika yenileme zorunluluğunun ortadan kaldırılması için yönetmelik değiştirilmelidir ve bir defaya mahsus ibaresi konulmalıdır. Ayrıca kuruma iş için gelen vatandaşlarımızın İMD’lere yönlendirilmeleriyle ilgili numaratör gibi yönlendirme sistemi oluşturulmalıdır” şeklinde sürdürdü.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden İŞKUR Genel Müdürü Özkan, kurum personelinin en iyi şartlarda çalışması için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz’ın verdiği raporu inceleyen Özkan, sorunların çözüme kavuşturulması ve taleplerin karşılanması için gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi.

 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans