DUYURULAR
Yanbaz: İş Güvencemize Asla Dokunulamaz

Yanbaz: İş Güvencemize Asla Dokunulamaz


Büro Memur-Sen Hatay teşkilat toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Bakanı Vecdi Yanbaz, “Kamu görevlilerimizin iş güvencesi kırmızıçizgimizdir. Ülkemiz ve milletimiz için ter akıtan kamu görevlilerimizin iş güvencesi, tartışmaya dahi açılamaz” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Hatay 1 Nolu Şube tarafından düzenlenen Teşkilat Buluşmasında konuştu. Toplantıya Hatay 1 Nolu Şube Başkanı Mürsel Güler, Kahramanmaraş Şube Başkanı Halil Küçükdevlet, Gaziantep Şube Başkanı Hanifi Borazan ve şubelerin yönetim kurulu üyeleri ile işyeri temsilcileri katıldı.

Toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, bu yıl yapılacak olan 4’üncü Dönem Toplu Sözleşme öncesinde yola revan olduklarının belirtti. Ülkenin dört bir yanındaki kamu görevlilerinin sorunlarını yerinde dinlediklerini kaydeden Yanbaz, kamu görevlilerinin sorunlarını toplu sözleşmeye taşıyacaklarını vurguladı. Yanbaz, “Kamu görevlilerimizden aldığımız güçle toplu sözleşmeye katılacağız. Tüm sorunları toplu sözleşmeye taşıyacak, sorunların çözümü için ter dökeceğiz. Diklenmeden dik durarak haklarımızı isteyeceğiz. Önceki yıl olduğu gibi bu yıl da toplu sözleşmede yeni kazanımlar elde edeceğiz ve kamu görevlilerimizin dertlerine derman olacağız” dedi.

İŞ GÜVENCESİ TARTIŞMAYA DAHİ AÇILAMAZ

Bazı kesimler tarafından zaman zaman kamu görevlilerinin iş güvencesinin tartışmaya açılmasını eleştiren Yanbaz, “İş güvencesinin sadece kamu görevlilerimiz için değil devletimiz için de önemlidir. Çünkü paralel yapı en çok iş güvencesinin olmadığı kurumlara sızarak kadrolaşmayı gerçekleştirdi. Bunun sonucunda paralel yapı ve işbirlikçileri, 15 Temmuz’da ülkemizde hain darbe kalkışmasında bulundu. Ülkemizi bölmeye, bayrağımızı indirmeye, ezanlarımızı susturmaya kalktılar. İşte, tam da bu nedenle iş güvencemize asla dokunulamaz. İş güvencesi Büro Memur-Sen olarak, Memur-Sen olarak bizim kırmızıçizgimizdir ve bizim garantimiz altındadır. Ülkemiz ve milletimiz için ter akıtan kamu görevlilerimizin iş güvencesi tartışmaya dahi açılamaz. İş güvencesinin kaldırılmasına asla ama asla müsaade etmeyiz” diye konuştu.

KADRO VERİLENE KADAR SURLARI DÖVMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Kamudaki statü ayrımına da değinen Yanbaz, “Kamuda 4/A, 4/B ve 4/C şeklinde farklı statüler var. Statü ayrımı kamu görevlilerimiz arasında ayrımcılığa neden olmakta, moral ve motivasyonu bozmaktadır. Çoğu kurumda 4/B’li ve 4/C’li kardeşlerimiz var. Bu kardeşlerimiz, ülkemiz ve milletimiz için gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Bakanlıklarda, kamu personeli danışma kurulunda, kısacası yaptığımız her toplantıda kamuda tek tip istihdam modeli olması gerektiğini vurguluyoruz. Genel Yetkili Sendika Büro Memur-Sen olarak 4/B’lilerin ve 4/C’lilerin kadroya alınması konusunda mücadelemizden hiçbir zaman vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Tüm 4/B ve 4/C’liler kadroya alınana kadar surları dövmeye devam edeceğiz. Bu mücadelemiz inşallah zaferle sonuçlanacaktır” şeklinde konuştu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans