DUYURULAR
Yanbaz: İlkeli ve Etkili Sendikacılık Yapıyoruz

Yanbaz: İlkeli ve Etkili Sendikacılık Yapıyoruz


Gaziantep’te kamu görevlileriyle yapılan toplantılarda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “İlkeli ve etkili sendikacılık anlayışıyla hareket ederek, 2012 yılında genel yetkili olduk. Hizmet kolumuzda 5 yıldır bayrağı zirvede dalgalandırıyoruz. Bu anlayışla 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmede yeni kazanımlara imza atmak, ekmeğimizi büyütmek, kamu görevlilerimizin mali ve özlük haklarını iyileştirmek için mücadele vereceğiz” dedi.

Toplu sözleşmeye hazırlık çalışmaları kapsamında Gaziantep’te bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl, Gaziantep Şube Başkanı Henifi Borazan ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ildeki kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret etti. Kurumlarda görev yapan kamu görevlileriyle bir araya gelen Yanbaz, sorun ve talepleri dinledi. Yanbaz ve beraberindeki heyet, kurum yetkilileriyle de görüşerek, kamu görevlilerinin talepleri üzerine istişarelerde bulundu.

KAZANIMLARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK

Kamu görevlileri için elde edilen kazanımların altında Büro Memur-Sen’in imzasının bulunduğuna dikkat çeken Yanbaz, “Yıllardır yetkili olan sendikalar hiçbir kazanım elde edemediği gibi kamu görevlilerimize kaybettirdi. Kamu görevlilerimiz hak kaybına uğrarken yetkili sendikalar sesini bile çıkartmadı. Kamu görevlilerimiz sözde sendikalara en güzel cevabı yetkiyi onların elinden alıp sendikamız Büro Memur-Sen’e teslim ederek verdi. Sendikamız Büro Memur-Sen’in yetkili olmasıyla kazanımlar alınmaya başlandı” diye konuştu.

BÜRO MEMUR-SEN BAYRAĞINI DAHA YÜKSEĞE ÇIKARMALIYIZ

Yanbaz, kamu görevlilerine, millete ve ülkeye hizmet etme kaygısıyla hareket ettiklerini vurgulayarak, “Türkiye’nin her demokratik kazanımında mutlaka Büro Memur-Sen’in teri, payı ve imzası vardır. İlkeli ve etkili sendikacılığımız, teşkilatımızın özverili çalışmaları, kamu görevlilerimizin haklı tercihi ile 2012 yılında genel yetkili sendika olduk. Hizmet kolumuzda 5 yıldır zirvede dalgalanan bayrağımızı kamu görevlilerimizin tercihi ile bu yılda genel yetkili olarak zirvede dalgalandırmaya, 100 bin üye hedefimize emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Bu yıl yapılacak olan 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmede yeni kazanımlara imza atmak, ekmeğimizi büyütmek, kamu görevlilerimizin mali ve özlük haklarını daha iyi bir düzeye çıkarmak için mücadele edecek ve kazanacağız” şeklinde konuştu.

Yanbaz, bir yandan kamu görevlilerinin haklarını savunurken diğer yandan da milli iradenin yanında yer alarak, demokratikleşme adımlarına öncülük ettiklerini vurguladı.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans