DUYURULAR
Yanbaz: Havacılık Tazminatı Ödenmesi Sözü Tutulmalıdır

Yanbaz: Havacılık Tazminatı Ödenmesi Sözü Tutulmalıdır


Dünya Meteoroloji Günü’nü dolayısıyla açıklama yapan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Havacılık tazminatının ödenmesi için verilen sözler tutulmalıdır. Meteoroloji çalışanlarının yaşadığı mağduriyetlere son verilmelidir” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Dünya Meteoroloji Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak ülkenin dört bir yanındaki kamu görevlilerinin Dünya Meteoroloji Günü’nü kutladı.

Tüm dünyada Meteoroloji Günü kutlanırken meteoroloji için, ülkemiz için emek harcayan, alın teri döken Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ndeki kamu görevlilerinin Meteoroloji Günü’nü kutlayamadığını vurgulayan Yanbaz, “Çünkü Meteoroloji çalışanlarının hakkı olan havacılık tazminatı verilen sözlere rağmen yerine getirilmemiştir” dedi.

KAMU GÖREVLİLERİNİN TALEPLERİ KARŞILANMALIDIR

24 saat kesintisiz hizmet veren Meteoroloji çalışanlarının moral ve motivasyonunun bozulduğuna dikkat çeken Yanbaz, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi, havacılığa katkılarından dolayı, personel giderleri olarak, Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı’ndan yani Eurocontrol’den para almaktadır. Devlet Hava Meydanları İşletmesi personel gideri olarak aldığı bu parayı havacılık tazminatı adı altında personeline ödemektedir. Bu tazminatın Meteoroloji personeline ödenmesi ise maalesef engellenmektedir. İki kurum arasındaki bu farklı uygulama adaletsizliktir. Genel bütçeye ek bir yük getirmeyen, 3’üncü dönem toplu sözleşmede mutabakata varılan, Meteoroloji çalışanlarının alın terinin, emeğinin karşılığı olan havacılık tazminatı ödenmelidir. Havacılık tazminatının ödenmesi için verilen sözler tutulmalıdır. Kurum idari kurul toplantısında imza altına alınan görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı bu yıl içinde mutlaka açılmalıdır” diye konuştu.

Yanbaz, Meteoroloji çalışanlarına havacılık tazminatı ödendiği, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açıldığı takdirde gerçek anlamda ülkemizde meteoroloji günü kutlanacağını ifade etti.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans