DUYURULAR
Yanbaz: Haklıyız, Kararlıyız, Hakkımızı Alacağız

Yanbaz: Haklıyız, Kararlıyız, Hakkımızı Alacağız


Düzce Genişletilmiş İl Divan Toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Kamu görevlilerimizin çalışma şartlarını düzeltmek, emeklerinin karşılığını almalarını sağlamak için 2012 yılında genel yetkili sendika olduk. 5 yıldır bayrağı zirvede dalgalandırıyoruz. Bu anlayışla 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmede yeni kazanımlara imza atacağız. Kamu görevlilerimize rahat bir nefes aldıracağız. Haklıyız, kararlıyız ve hakkımızı alacağız” dedi.

Toplu sözleşmeye hazırlık çalışmaları kapsamında Düzce’de bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Düzce Şube Başkanı Mahmut Gazi Yılmaz ve şube yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın yanı sıra ildeki kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret etti. Kurumlarda görev yapan kamu görevlileriyle bir araya gelen Yanbaz, sorun ve talepleri dinledi. Yanbaz ve beraberindeki heyet, kurum yetkilileriyle de görüşerek, kamu görevlilerinin talepleri üzerine istişarelerde bulundu. Genel Başkan Yanbaz, kurum ziyaretlerinin ardından katıldığı Düzce Genişletilmiş İl Divan Toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

YETKİYİ ALDIK, KAZANIMLAR GELMEYE BAŞLADI

Kamu görevlileri için elde edilen kazanımların altında Büro Memur-Sen’in imzasının bulunduğuna dikkat çeken Yanbaz, “Yıllardır yetkili olan sendikalar hiçbir kazanım elde edemediği gibi kamu görevlilerimize kaybettirdi. Kamu görevlilerimiz hak kaybına uğrarken yetkili sendikalar sesini bile çıkartmadı. Kamu görevlilerimiz sözde sendikalara en güzel cevabı yetkiyi onların elinden alıp sendikamız Büro Memur-Sen’e teslim ederek verdi. Sendikamız Büro Memur-Sen’in yetkili olmasıyla kazanımlar alınmaya başlandı” diye konuştu.

MÜCADELEMİZ OLUMLU SONUÇLANACAK

Yanbaz, kamu görevlilerine, millete ve ülkeye hizmet etme kaygısıyla hareket ettiklerini vurgulayarak, “Türkiye’nin her demokratik kazanımında mutlaka Büro Memur-Sen’in teri, payı ve imzası vardır. Kamu görevlilerimizin çalışma şartlarını düzeltmek, emeklerinin karşılığını almalarını sağlamak için 2012 yılında genel yetkili sendika olduk. 5 yıldır bayrağı zirvede dalgalandırıyoruz. Bu anlayışla 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmede yeni kazanımlara imza atacağız. Kamu görevlilerimize rahat bir nefes aldıracağız. Kamu görevlilerimizin mali ve özlük haklarını daha iyi bir düzeye çıkarmak için mücadele edeceğiz. Herkes bilsin ki haklıyız, kararlıyız ve hakkımızı alacağız” şeklinde konuştu.

Yanbaz ve beraberindeki heyet, Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün, SGK İl Müdür Vekili Necmi Köroğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ahmet Nuri Oğuz, İŞKUR İl Müdür Vekili Ferat Acar, İl Dernekler Müdürü Yunus Karaman, Düzce Vergi Dairesi Müdürü Şaban Ulukaya, Defterdar Ali Aykaş, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Göztaş, Düzce Valiliği İl İdare Kurulu Müdürü Mehmet Alemdar ve Valilik Özel Kalem Müdürü Akif Acar’ı ziyaret etti.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans