DUYURULAR
Yanbaz: Haklı Mücadelemizi Güçlü Kılmak İçin Örgütlü Olmalıyız

Yanbaz: Haklı Mücadelemizi Güçlü Kılmak İçin Örgütlü Olmalıyız


Danıştay’daki kamu görevlilerinin sorun ve taleplerine yönelik düzenlenen toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Kamu görevlilerimiz, milletimiz ve ülkemiz için mücadele ediyor, ter akıtıyoruz. Bizler bireysel düşünemeyiz, sorumluluklarımız var. Kamu görevlileri, dünya mazlumları ve masumların bizlerden beklentisi var. Bu sebeple haklı mücadelemizi güçlü kılmak için örgütlü güce katılmalı, sendikalı olmalıyız” dedi.

Danıştay’da görev yapan kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinin değerlendirildiği istişare toplantısı yapıldı. Toplantıya Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Turan Çetinkaya, Feyim Bingöl, Ankara 12 Nolu Şube Başkanı Zekeriya Köftercioğlu, şube yönetim kurulu üyeleri, sendika üyeleri ve kamu görevlileri katıldı. Toplantıda konuşan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, önemli açıklamalarda bulundu. Toplantının ardından birçok kamu görevlisi hak arama mücadelesine destek olmak amacıyla Büro Memur-Sen’e üye oldu.

BÜRO MEMUR-SEN VARSA KAZANIM VARDIR

Bu yıl 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmenin yapılacağını hatırlatan Yanbaz, kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinin toplu sözleşmeye taşınacağını kaydetti. Yanbaz, “Tüm kamu görevlilerimizin olduğu gibi Danıştay’daki kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerinin de takipçisiyiz. Toplu sözleşmede kamu görevlilerimizin hakları için, kazanımlarımıza yenilerini eklemek için ter akıtacak, mücadele edeceğiz. Büro Memur-Sen varsa kazanım vardır. Önceki yıl yapılan toplu sözleşmede 213 kazanım elde ederek tarihi bir rekora imza attık. İnşallah bu yıl ki toplu sözleşmede daha çok kazanıma imza atacak, kamu görevlilerimizin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz” dedi.

BİREYSEL DÜŞÜNEMEYİZ, BİZİM SORUMLULUKLARIMIZ VAR

Yanbaz, Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’in Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olduğunu ifade ederek, “Bu millet, hiç kimsenin cemaatine, cemiyetine, vakfına, derneğine, platformuna bakmaksızın bir çatı altında aynı refleksle hak ve özgürlük merkezli bir yaklaşımla toplanmayı başardı. Büro Memur-Sen olarak, örgütlü olmayı önemsiyoruz. Çünkü örgütlü olursak, ekmeğimizin ve alın terimizin karşılığını alır, hak arama mücadelemizi daha güçlü kılarız. Bizler bireysel düşünemeyiz, bizim sorumluluklarımız var. Kamu görevlileri, dünya mazlumları ve masumların bizlerden beklentisi var. İçeride hak arama mücadelemizi yaparken, dışarıda ise mazlumlara el uzatmalıyız. Bunun için kol kola girmeli, yan yana gelerek geleceğe yürümeliyiz. Haklı mücadelemizi güçlü kılmak için örgütlü güce katılmalı, sendikalı olmalıyız” diye konuştu.

GÜÇLÜ TÜRKİYE’DEN RAHATSIZLAR

Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’in Türkiye’nin geleceği için sorumluluk almaktan hiçbir zaman kaçınmadığını belirten Yanbaz, “Referandumda ‘Evet’ dedik. Çünkü istikrar içerisinde yönetilen güçlü Türkiye istiyoruz” dedi.

Fransız siyaset bilimci Philippe Moreau Defarges’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ölüm tehdidinde bulunmasına da sert bir dille tepki gösteren Yanbaz, “Onlar güçlü Türkiye istemiyorlar. Biz ne dersek onu yapsınlar, sözümüzden çıkmasın istiyorlar. O dönemler bitti artık” şeklinde konuştu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans