DUYURULAR
Yanbaz: Haklar Verilene Kadar Eylemlerimiz Sürecek

Yanbaz: Haklar Verilene Kadar Eylemlerimiz Sürecek


Dışişleri Bakanlığı’na bağlı olarak farklı ülkelerde çalışan Büro Memur-Sen üyesi 4/B’li yurtdışı sözleşmeli personel, 6 yıldır tavan ücret artışlarının yapılmamasını siyah giyinerek protesto etti. Konu hakkında Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Yurtdışı sözleşmeli personelin tavan ücretleri en kısa sürede artırılmalıdır. Aksi takdirde yurtdışı sözleşmeli personele uygulanan adaletsizliğin giderilmesi için farklı eylemler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Büro Memur-Sen, kamu görevlilerinin haklarını savunmaya devam ediyor. Büro Memur-Sen, Dışişleri Bakanlığı’na bağlı olarak yurtdışındaki büyükelçilik, daimi temsilcilik ve başkonsolosluklarda 4/B kadrosunda sözleşmeli olarak çalışan personelin tavan ücretlerinde 6 yıldır artış yapılmamasını protesto etti. Farklı ülkelerde görev yapan Büro Memur-Sen üyesi sözleşmeli personel, siyah giyinerek işyerine gitti.

ÜCRET ARTIŞLARI EN KISA SÜREDE YAPILMALIDIR

Büro Memur-Sen olarak amaçlarının kamu görevlilerinin haklarının verilmesi olduğunu belirten Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, bu amaç doğrultusunda çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Yurtdışı sözleşmeli personelin tavan ücretlerinin 6 yıldır arttırılmamasının adaletsizlik olduğunu vurgulayan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, “Büro Memur-Sen olarak nereden ve kimden gelirse gelsin haksızlıkların karşısındayız. Dışişleri Bakanlığı’nda da yurtdışı sözleşmeli personele adaletsizlik, haksızlık yapılıyor. Temel ihtiyaçlara sürekli zam gelirken personelin aldığı ücret yerinde sayıyor. Bu iş böyle gitmez. En kısa sürede yurtdışı sözleşmeli personelin ücretleri artırılmalıdır. Dışişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı bu konuda üzerine düşeni yapmalıdır” dedi.

EYLEMLERİMİZ SÜRECEK

Dışişleri Bakanlığı’ndaki personelin hakları verilmediği takdirde eylemlerin süreceğini ifade eden Yanbaz, “Sözleşmeli personel kadroya alınmalıdır. Yurtdışı sözleşmeli personele uygulanan adaletsizlikler giderilinceye kadar eylemlerimizi sürdüreceğiz. 12 Temmuz’da iş yavaşlatma, 19 Temmuz’da ise iş bırakma eylemi yapacağız. Yurtdışı sözleşmeli personelin haklarının verilmesi için mücadelemizi sürdüreceğiz” diye konuştu. 

 

KARAR: http://www.karar.com/ankara/yurt-disi-sozlesmeli-personelden-tavan-ucret-protestosu-534345

İHLAS SON DAKİKA: http://www.ihlassondakika.com/gundem/yurt-disi-sozlesmeli-personelden-tavan-ucret-protestosu--793144

NET GAZETE: http://www.netgazete.com/gundem/yurt-disi-sozlesmeli-personelden-tavan-ucret-protestosu--796451

BEYAZ GÜNDEM: http://www.beyazgundem.com/genel/yurt-disi-sozlesmeli-personelden-tavan-ucret-protestosu-h530983.html

HABERX: http://www.haberx.com/yurt_disi_sozlesmeli_personelden_tavan_ucret_protestosu(17,n,12649932,254).aspx

İHA: http://www.iha.com.tr/ankara-haberleri/yurt-disi-sozlesmeli-personelden-tavan-ucret-protestosu-ankara-1748104/

MY NET: http://www.mynet.com/haber/guncel/yurt-disi-sozlesmeli-personelden-tavan-ucret-protestosu-3130437-1

SON HABERLER: http://www.sonhaberler.com/isci-memur-emekli/disisleri-personelinden-maas-protestosu-h335277.html  

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans