DUYURULAR
Yanbaz: Hak ve Adaletten Vazgeçenler Yok Olmaya Mahkumdur

Yanbaz: Hak ve Adaletten Vazgeçenler Yok Olmaya Mahkumdur


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Hak ve adalet merkezli sendikacılık yaparak kamu görevlilerimizin hakkını arıyor, mücadele ediyoruz. Bunun için büyüyor ve güçleniyoruz. Hak ve adaletten vazgeçenler yok olmaya mahkumdur” dedi.

Büro Memur-Sen Ankara 7 Nolu Şube birinci olağanüstü genel kurul toplantısı yapıldı. Büro Memur-Sen Genel Merkezi’nde yapılan genel kurula Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Turan Çetinkaya ve Feyim Bingöl, Ankara şube başkanları ve 7 Nolu Şube delegasyonu katıldı. Genel kurulun divan başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya yaptı.

Genel kurulda konuşan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, sendikal çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Kuruldukları günden itibaren kamu görevlileri, ülke, millet ve mazlumlar için mücadele ettiklerini belirten Genel Başkan Yanbaz, her zaman hakkı haykırdıklarını, haksızlıkların karşısında dimdik durduklarını söyledi.

Sendika olarak emek ve ekmek mücadelesi verdiklerini kaydeden Yanbaz, “Sendika olarak bizler merkezimize hak ve adaleti koyduk. Hak ve adalet merkezli sendikacılık yaparak kamu görevlilerimizin hakkını arıyor, mücadele ediyoruz. Bunun için büyüyor ve güçleniyoruz. Kamu görevlilerimizin tercihi ve teşkilatımızın onurlu mücadelesi ile daha da güçleneceğiz inşallah. Yıllarca yetkili olan ancak kazanım üretmek yerine başka işlere yoğunlaşan sendikalar erimeye devam ediyor.  Hak ve adaletten vazgeçenler yok olmaya mahkumdur. Bizler doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle tüm teşkilat olarak tek yumruk mücadelemize devam ettirecek, kazanımlar üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Yapılan seçim sonucunda Ankara 7 Nolu Şube’nin yeni başkanı Fevzi Sayılgan oldu. Genel kurula katılan herkese teşekkür eden Sayılgan, “Yönetim olarak bizlere bu görevi veren tüm delegasyonumuza teşekkür ediyorum. Daha önce de bu görevde bulunuyordum. İlk günkü heyecanla Dışişleri Bakanlığımızdaki çalışma arkadaşlarımızın hakları için mücadele edeceğiz. Yaşanan haksızlıklara dur diyecek, inşallah yeni kazanımlar elde edeceğiz” diye konuştu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans