DUYURULAR
Yanbaz: Hak Mücadelesinden Kaos Çıkarmak İsteyenlere Fırsat Vermedik

Yanbaz: Hak Mücadelesinden Kaos Çıkarmak İsteyenlere Fırsat Vermedik


Büro Memur-Sen Gaziantep Bölge Toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Ülkemiz üzerine bugüne kadar kurulan bütün tuzakları önceden görmüş, tepki göstermiş ve bertaraf etmiş bir teşkilat olarak, hiçbir gerilime fırsat vermedik. Büro Memur-Sen olarak, Hak mücadelesinden kaos çıkarmak isteyenlere fırsat vermedik. Şimdiye kadar direncimizle, imanımızla vesayete karşı mücadele ettik, bundan sonra da etmeye devam edeceğiz” dedi.

Büro Memur-Sen tarafından “Diriliş Sürecinde Sendikal Duruşumuz” temasıyla düzenlenen bölge toplantılarının ikincisi Gaziantep’te yapıldı. Toplantıya Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Bekir Turhan, Yıldırım Akbaba, Turan Çetinkaya, Feyim Bingöl, Şube Başkanları ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, Türkiye ve dünya gündeminin yanı sıra, 4’üncü Dönem Toplu Sözleşme sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

TÜM VESAYETLERİ BİTİRENE KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ

Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’in tarihinin vesayetle mücadele tarihi olduğunu belirten Yanbaz, “Şimdiye kadar direncimizle, imanımızla vesayete karşı mücadele ettik. Onu geri adım attırdık. Bitti mi? Hayır! 15 Temmuz’da işgale kalkıştılar. Ayağa kalktık,  alanlara çıktık, FETÖ’cü teröristleri sokaklardan süpürdük.  İşimiz yine bitmedi… Kararlı bir şekilde tüm vesayet kalkana kadar çalışacağız. İnsanımızın önündeki tüm vesayet cürufunu temizleyene kadar direneceğiz. Ülkemiz üzerine bugüne kadar kurulan bütün tuzakları önceden görmüş, tepki göstermiş ve bertaraf etmiş bir teşkilat olarak, hiçbir gerilime fırsat vermedik. Büro Memur-Sen olarak,  Hak mücadelesinden kaos çıkarmak isteyenlere fırsat vermedik. Şimdiye kadar direncimizle, imanımızla vesayete karşı mücadele ettik, bundan sonra da etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

DÜNYA MAZLUMLARININ TÜRKİYE’DEN BEKLENTİSİ VAR

“Eğer 15 Temmuz gecesi Türkiye düşmüş olsaydı bizim özgürlüğümüz gittiği gibi bütün mazlum milletlerin umutları ebediyen kırılacaktı” diyen Yanbaz, şu şekilde konuştu: “Çünkü Türkiye sadece bilinen sınırlardan ibaret bir ülke değildir. Balkanlardan uzak Asya’ya kadar büyük bir coğrafyanın umudu burası. Türkiye’yi savunmak işte bütün bu coğrafyayı savunmak anlamına geliyordu. Kim ne derse desin, kim hangi oyunu oynarsa oynasın hakikat budur. O gece milletimiz işte bu coğrafyada yaşayan insanlar için de direndi. Bu topraklar şühedanın tekbir sesleriyle yoğrularak vatan kılındı ve bize emanet edildi. 1071’den beri bu böyle… Bunu 15 Temmuz gecesi değiştirmeye kalktılar, yine yanıldılar. Millet, emanetine sahip çıktı. Şehitlerimiz ve gazilerimizi anlayamazsak, emanete helal getirmiş oluruz. Tıpkı bin yıl boyunca olduğu gibi bize bırakılan emanetin namusunu çiğnetmedi milletimiz. Bu şuurda olmalıyız. Hepimiz biliyoruz ki emanetin yükü ağırdır. Şehitlerimizin hatıraları, eşleri, çocukları ve yakınları bize emanettir… Gazilerimiz canımızdan içeri yoldaşlarımızdır… Rabbimiz birliğimizi daim eylesin. Şehitlerimizin şahadetin kabul eyleyip, ülkemizi korusun. Ve Rabbimiz küresel şeytanların ve onların taşeronu olan FETÖ, PKK, DAİŞ ve DHKP-C’yi kahreylesin.”

İLK TEKLİFİN ÜSTÜNE YÜZDE 40 ARTIŞ SAĞLANMIŞTIR

4. Dönem Toplu Sözleşmede alınan zam oranlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Yanbaz, “2018 yılının ilk altı ayı için yapılan ilk teklif %33, ikinci altı ayı için yapılan teklif ise %16 artırılmış böylece 2018 yılına ait kümülatif zam oranında, ilk teklife göre %25 oranında artış gerçekleşmiştir. 2019 yılının ilk altı ayı için yapılan ilk teklif %33, ikinci altı ay için yapılan ilk teklif %66 artırılmış böylece 2019 yılına ait kümülatif zam oranında, ilk teklife göre %50 oranında artış gerçekleşmiştir. İki yıllık kümülatif zam oranında ilk teklifte oran %12.5 iken imza altına alacağımız iki yıllık kümülatif artış oranı %17.54 olmuştur. Bu şekilde kümülatif oranda %40 artış sağlanmıştır. Bir başka ifadeyle siyasi irade, kamu görevlilerine iki yıl için yapılacak zam oranına ilişkin teklifini %40 artırmıştır. Bizler, iyiliği ve erdemi kuşanmış bir teşkilatız. Biz sömürü düzenine karşı hürriyet kalesiyiz. Kenarda duramayız. Durmayacağız” ifadelerini kullandı.

Büro Memur-Sen Şube Başkanı Hanifi Borazan ve Memur-Sen İl Temsilcisi Ahmet Gök de birer konuşma gerçekleştirdi.

Büro Memur-Sen eski Genel Başkan Yardımcısı Nail Uslu ise, sendikacılık faaliyetleri üzerine bir sunum yaptı.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans