DUYURULAR
Yanbaz: Hak Mücadelesinde Şubelerimizle Güçlüyüz

Yanbaz: Hak Mücadelesinde Şubelerimizle Güçlüyüz


Ankara 16 Nolu Şube’nin genel kuruluna katılan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Kamu görevlilerimiz, ülkemiz ve milletimiz için verdiğimiz mücadelede şubelerimizle güçlüyüz. Bu güç, her zaman haklıdan yanadır, haksızlığın karşısındadır” dedi.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nde (İşkur) kurulan Ankara 16 Nolu Şube’nin birinci olağan genel kurulu yapıldı. Genel müdürlük konferans salonunda yapılan genel kurula Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Bekir Turhan, Turan Çetinkaya ve Feyim Bingöl, İstanbul 9 Nolu Şube Başkanı Şaban Turgut Denizli, Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Muzaffer Göksu, Memur-Sen eski yönetim kurulu üyesi Ramazan Yaman ve delegeler katıldı. Genel kurulun divan başkanlığı Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl, divan üyeliklerini ise Şaban Turgut Denizli ve Muzaffer Göksu yaptı.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, sendika olarak ülkenin dört bir yanında kurdukları şubelerle teşkilatlandıklarını belirterek tüm illerde lider sendika olduklarını söyledi. Genel yetkili sendika olmalarının temelinde kamu görevlilerinin tercihi ve şubelerin özveriyle çalışması yattığına dikkat çeken Vecdi Yanbaz, “Kurulduğumuz günden itibaren özelde kamu görevlilerimiz, genelde ise ülkemiz ve milletimiz için mücadele ediyoruz. Hak mücadelemizde durmak, bıkmak, yorulmak yoktur. Şüphesiz mücadelemizde şubelerimizle güçlüyüz. Bu güç her zaman haklıdan yanadır, haksızlığın karşısındadır. Kimden gelirse gelsin kamu görevlilerimizin uğradığı mağduriyetleri gündemde tutmaya devam edeceğiz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemiz ve milletimizin yanında yer alacak, kirli oyunları bozacağız. Doğusunda batısına, kuzeyinden güneyine hak mücadelesini dimdik sürdüren tüm şubelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Ankara 16 Nolu Şube’nin başarılı çalışmalara imza atacağına inandığını kaydeden Yanbaz, “Bu yılın İşkur yılı olması gerekir. Görevde yükselme sınavının açılması, kurum için iş ve meslek danışması atamasının yapılması gibi önemli çalışmalara imza attık. Şubemizin yapacağı çalışmalar ve bizlerin desteği ile inşallah bu yıl da güzel kazanımlara imza atılarak kamu görevlilerimizin yüzü gülmeye devam edecek” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan ve tek liste ile gidilen seçim sonucunda Şube Başkanı Şerafettin Polat olurken Şube Başkan Yardımcılıklarına Abdullah Şahin, Remzi Çalışkan, Ferhat Metin, Elif Koç Aykan, Yücel Karakoyun ve Savaş Mercan seçildi.

Delegasyona teşekkür eden Şube Başkanı Şerafettin Polat, İşkur’da çalışan tüm kamu görevlilerinin hakları için kesintisiz çalışacaklarını söyledi. Polat, “Sendikamız ve kurumumuzun güçlü kılınması için bu güne kadar gösterdiğimiz çabayı bundan sonra daha fazla göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans