DUYURULAR
Yanbaz: Hainlere Karşı Tek Vücut Olmalıyız

Yanbaz: Hainlere Karşı Tek Vücut Olmalıyız


Afyonkarahisar’da düzenlenen bölge toplantısında konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Çanakkale’deki gibi, 15 Temmuz’daki gibi tek yumruk olmalıyız. Ülkemizi karıştırmak isteyenlere, ülkemizi zor durumda bırakmak isteyenlere, hainlere karşı tek vücut olarak gücümüzü göstermeliyiz. Bizler bu ülkenin harcı Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak kamu görevlilerimiz ülkemizin, devletimizin ve milletimizin yanında yer almaya devam edeceğiz” dedi.

Büro Memur-Sen’in “Diriliş Sürecinde Sendikal Duruşumuz” temasıyla düzenlediği bölge toplantılarının beşincisi Afyonkarahisar’da yapıldı. Toplantıya Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Bekir Turhan, Yıldırım Akbaba, Turan Çetinkaya, Feyim Bingöl, Şube Başkanları ve şube yönetim kurulu üyeleri katıldı.

TEK YUMRUK OLMALIYIZ

Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, dünya ve ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.  Genel Başkan Vecdi Yanbaz, konuşmasında özellikle birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Siyasi görüşü, etnik kimliği, dini, mezhebi ne olursa olsun milletin bir ve beraber olarak 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimini engellediğini kaydeden Vecdi Yanbaz, bu gün de aynı birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğunu söyledi. Yanbaz, "15 Temmuz’da ülkemiz üzerindeki hain emellerine ulaşamayan devletler ve küresel güçler bu gün de boş durmuyor. Kendilerini direkt göstermek istemeyen ülkeler, destekledikleri terör örgütleriyle ülkemizde, sınırlarımızda ve komşu ülkelerde hainlikler yapıyor, kan döküyor, yeni devletçikler kurmaya kalkıyor. Terör örgütlerine ülke olarak operasyon düzenlediğimizde sesi Amerika’dan, İsrail’den geliyor. Bunun için bu gün her zamankinden daha fazla bir ve beraber olmalıyız. Çanakkale’deki gibi, 15 Temmuz’daki gibi tek yumruk olmalıyız. Ülkemizi karıştırmak isteyenlere, ülkemizi zor durumda bırakmak isteyenlere tek vücut olarak gücümüzü göstermeliyiz.  Bizler bu ülkenin harcı Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak kamu görevlilerimizin ülkemizin, devletimizin ve milletimizin yanında yer almaya devam edeceğiz. 80 milyon vatandaşımızı bir arada tutan çimento olmaya devam edeceğiz" dedi.

YENİ KAZANIMLAR İÇİN DURMAYACAĞIZ

Önceki ay yapılan 4’üncü Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine değinen Vecdi Yanbaz, toplu sözleşmenin 258 maddelik kazanımla en kapsamlı toplu sözleşme olduğunu kaydetti. Toplu sözleşmede dik durarak ve verdikleri mücadele ile kamu işveren heyetinin teklifini 4.5 puan arttırmasını sağladıklarını belirten Yanbaz, “Bu şekilde iki yıl için kümülatif olarak yüzde 17,5 üzerinde uzlaşı sağladık ve toplu sözleşmeyi imzaladık. Toplu sözleşmeyi hakem heyetine bırakmadık. Çünkü 258 kazanımı riske atamazdık ve pusuda bekleyen hainlere fırsat veremezdik. Büro Memur-Sen ve Memur-Sen olarak elde ettiğimiz kazanımlara yenilerini eklemek için durmayacağız. Yeni kazanımlar için alanlarda olacağız. Çünkü bizler sendikayız, başkaları gibi birilerinin güdümünde olan yapılar değiliz. Bu güne kadar kamu görevlilerimiz için elde edilen kazanımların altında Büro Memur-Sen ve Memur-Sen imzası vardır. Bundan sonra da bizim imzamız olmaya devam edecek” diye konuştu.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz’ın ardından genel başkan yardımcıları sekretaryalarıyla ilgili yapılan çalışmalar hakkında şube başkanları ve şube başkan yardımcılarına bilgi verdi.

Memur-Sen Afyonkarahisar İl Başkanı Abdulkadir Hız ve Büro Memur-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Ali Keskin ilde yaptıkları çalışmalar hakkında birer konuşma yaptı.

Konuşmalardan sonra kişisel gelişim ve iletişim uzmanı, Büro Memur-Sen eski Genel Başkan Yardımcısı Nail Uslu, katılımcılara sendikacılık üzerine bir sunum gerçekleştirdi.

Şube başkanlarına sertifika verilmesiyle toplantı sona erdi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans