DUYURULAR
Yanbaz, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısıyla Görüştü

Yanbaz, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısıyla Görüştü


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci’yle görüşerek kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini iletti. Üzümlü Sınır Kapısı’na yapılan hain terör saldırı nedeniyle geçmiş olsun dileklerini ileten Genel Başkan Yanbaz, saldırıyı şiddetle kınadıklarını vurguladı.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya, Ankara 11 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Aytekin Taştan ve Murat Aslan ile birlikte Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci’yi makamında ziyaret etti. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini Bakan Yardımcısı Çiftci’ye iletti.

Gümrük çalışanlarının ek ödemelerinden sadece damga vergisi kesilmesi gerektiğini belirten Vecdi Yanbaz, 3 bölge sistemine geçilmesinin gerek iş barışı gerekse mağduriyetlerin önlenmesi konusunda gerekliliğine değindi. Gümrük muayene memurlarının görev dışında çalıştırılmaması gerektiğinin altını çizen Yanbaz,  muayene memurlarının uzman olabilmelerinin önünün açılması istedi. Yanbaz, gümrük muhafaza memurlarının yıpranma konusundaki taleplerini de Bakan Yardımcısına iletti.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde yer alan Üzümlü Sınır Kapısı’na yapılan hain terör saldırısına değinin Yanbaz, geçmiş olsun dileklerini iletti. Yanbaz, “Hain terör saldırısını şiddet ve nefretle kınıyoruz. Çok şükür saldırıda şehidimiz ve yarılımız yok. Allah’ın izni ve ülkemizin başarılı operasyonlarıyla terör örgütleri kendi kanında boğulacaktır. Bizlerde her daim ülkemizin, milletimizin ve devletimizin yanında yer almaya devam edeceğiz” dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden bakan yardımcısı Çiftci, kamu görevlilerinin sorun ve talepleri için gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi. Hain terör saldırısı nedeniyle geçmiş olsun dileklerini ileten Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz’a teşekkür eden Fatih Çiftçi, “Hain terör örgütleri yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları durduramayacak. Bir ve beraber olarak hep birlikte terörün üstesinden geleceğiz” diye konuştu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans