DUYURULAR
Yanbaz: Görevde Yükselme Sınavları Acilen Açılmalıdır

Yanbaz: Görevde Yükselme Sınavları Acilen Açılmalıdır


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik ile bir araya geldi. Yanbaz, görüşmede kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini ileterek, “Gençlik Spor Bakanlığı bünyesinde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının ivedilikle yapılmalıdır” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ve Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Akbaba, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik’i bakanlıkta ziyaret etti. Görüşmede Yanbaz, başta görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının açılması olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığı ve bağlı kurumlarda çalışan kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini Müsteşar Faruk Çelik’e iletti.

KAMU GÖREVLİLERİ SINAVLARIN AÇILMASINI BEKLİYOR

Görüşmede konuşan Yanbaz, kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini şu şekilde sıraladı: “Gençlik ve Spor Hizmetlerinde Görevlendirileceklere Ödenecek Ücretlerle İlgili Esaslar çerçevesinde ödenen ücretler bir kat artırımlı ödenmeli, bu ödemelerden görevlendirilmesi halinde 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel de yararlandırılmalıdır. Öğretim yılına hazırlık ödeneği esas alınarak Antrenörlere sezona hazırlık ödeneği verilmeli, antrenörlere giyecek yardımı nakdi ödenmelidir. Kurum bünyesinde görev yapan antrenörlerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi için Antrenörlerin Çalışma Usul ve Esasları Yönergesinde gerekli değişiklikler yapılmalı. Spor salonu, havuz, stadyum gibi tesisler için özel bir kadro yok, tesis amirleri görevlendirme ile çalışıyor. Kadro yok ama sorumluluk fazla, kadro ihdası acilen yapılmalıdır. GYUD sınavı iki yılda bir açılmalı, müdür kadrolarına kurum personeli arasından liyakat esas alınarak atama yapılmalı, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları açılmalıdır.”

KADRO TALEBİ KARŞILANMALIDIR

Sözleşmeli personelin kadro beklediğini belirten Yanbaz, kamuda ayrıma yer verilmemesi gerektiğini ifade etti. Yanbaz: “Bakanlık taşra teşkilatında görevli personelin yükseköğrenim gören çocukları KYK yurtlarından öncelikle yararlandırılmalıdır. Spor Genel Müdürlüğü ve taşra teşkilatında gerekli şartları taşıyan personele, bilgisayar işletmeni kadrosu verilmesi için gerekli çalışmalar yapılmalıdır” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Özçelik, kamu görevlilerin en iyi şartlarda çalışmaları için gerekli hassasiyeti gösterdiklerini, taleplerin karşılanması için sorumluluk alacağını belirtti.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans