DUYURULAR
Yanbaz: Gerek Duyulduğu Takdirde Cepheye Koşmaya Hazırız

Yanbaz: Gerek Duyulduğu Takdirde Cepheye Koşmaya Hazırız


Büro Memur-Sen üyeleri, Zeytin Dalı Harekatı’na destek verdiklerini açıklayarak harekata katılan Mehmetçiğe dua etti. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Şimdi her zamankinden daha fazla birlik olmanın, diri olmanın, bir yumruk gibi düşmanın sinesine vurma günüdür. Büro Memur-Sen olarak Zeytin Dalı Harekatını destekliyor, şanlı ve kahraman ordumuzun yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Gerek duyulduğu takdirde tüm teşkilat olarak cepheye koşmaya hazırız” dedi.

Büro Memur-Sen, Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridoruna karşı Türkiye’nin başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili basın açıklaması yaparak harekata katılan Mehmetçik için dua etti. Ankara Hacı Bayram-ı Veli Camii önünde toplanan yüzlerce Büro Memur-Sen üyesi, hep bir ağızdan orduya destek sloganları atarak, terörü ve terör örgütlerini lanetledi.

HAREKAT, BARIŞ VE ADALET İÇİN YAPILIYOR

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz yaptığı açıklamada ülke olarak, millet olarak hiçbir zaman savaştan yana olmadıklarını ancak haksızlık karşısında da susmadıklarını söyledi. Suriye sınırından terör unsurlarını temizlemek, bölgeye barış ve adalet getirmek için Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nın 11’inci gününde devam ettiğini hatırlatan Vecdi Yanbaz, “Şanlı ve kahraman ordumuzun yaptığı bu harekat, teröre karşı, teröristlere karşı yapılan bir harekattır. Bu harekat, ülkemizin güney sınırında sözde bir terör devleti kurulmasının önüne geçmek, Afrin’den Akdeniz’e inecek bir terör koridorunu engellemek için yapılan bir harekattır. Barış için, adalet için yapılan bu harekat, ilerleyen zamanlarda ülkemize karşı oluşabilecek tehditlerin önünü şimdiden kesecektir. Bu harekat, Suriye’nin Suriyelilere verilmesi için, en önemlisi ise emperyalizme karşı yapılan bir harekattır” dedi.

CEPHEYE KOŞMAYA HAZIRIZ

Harekatı desteklediklerinin altını çizen Yanbaz, gerek duyulduğu takdirde Büro Memur-Sen teşkilatları olarak cepheye koşmaya hazır olduklarını vurguladı. Her zamankinden daha fazla birlik olmak, diri olmak, bir yumruk gibi düşmanın sinesine vurmak gerektiğine dikkat çeken Yanbaz, “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyen, ölmekten korkmayan, geri dönmeyi düşünmeden, düğüne gider gibi cepheye koşan bir milletiz. Şimdiye kadar millet olarak çok büyük badirelerden, ağır imtihanlardan geçtik. Çok şükür hepsini atlattık. Bu gün de milletimiz adına harita çizenlere, ecdadın bize emanet ettiği bu topraklar üzerinde yeni sınırlar hayal edenlere ve bunu bize dayatacaklarını düşünenlere sesleniyoruz. Hayallerinizle yaşayın. Size hayallerinizi bile dar ederiz. Büro Memur-Sen olarak şanlı ve kahraman ordumuzun yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Gerek duyulduğu takdirde tüm teşkilat olarak cepheye koşmaya, devletimizin vereceği tüm görevlere hazırız” diye konuştu.

Açıklamanın ardından Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bekir Turhan Fetih Suresini okurken, Ankara 15 Nolu Şube Başkanı Özgür Yaydemir Mehmetçik için dua etti. 

 

STAR: http://www.star.com.tr/yerel-haberler/buro-memur-senden-zeytin-dali-harekatina-destek-208775/

AKİT HABER: http://www.akithaber.com/haberoku.php?HID=7122805&Haber=http://feedproxy.google.com/~r/son-dakika-haberleri/~3/qqYM79_KbM8/

MİLLİYET: http://www.milliyet.com.tr/buro-memur-sen-den-zeytin-dali-harekati-ankara-yerelhaber-2564656/

SON DAKİKA: https://www.sondakika.com/haber/haber-buro-memur-sen-den-zeytin-dali-harekati-na-destek-10511019/

HABER .COM: https://www.haberler.com/buro-memur-sen-den-zeytin-dali-harekatina-destek-10511091-haberi/

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans