DUYURULAR
Yanbaz, Gençlik ve Spor Bakanı Bak’la Görüştü

Yanbaz, Gençlik ve Spor Bakanı Bak’la Görüştü


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ve Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Akbaba, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüştü. Kurum İdari Kurul Toplantılarında mutabakata varılan kararların yürürlüğe girmesini talep eden Yanbaz, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının açılması başta olmak üzere kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinin çözüme kavuşturulmasını istedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Akbaba ve Ankara 9 Nolu Şube Başkanı Bekir Tolga Aydın ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ı makamında ziyaret etti. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini Bakan Bak’a iletti.

GÖREVDE YÜKSELME SINAVI EN KISA SÜREDE AÇILMALI

Genel Başkan Yanbaz, özellikle görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı üzerinde durdu. Bakanlıktaki kamu görevlilerinin yıllardır sınavın açılmasını beklediğini vurgulayan Vecdi Yanbaz, sınavın en kısa sürede açılarak kamu görevlilerinin beklentilerine cevap verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüklerinin başarıya ulaşması için bakanlığı tanıyan ehliyet sahibi kişilerin atanmasının doğru olacağını kaydeden Yanbaz, atamalarda kurum personeline öncelik tanınması gerektiğine dikkat çekti.

TALEPLER KARŞILANMALIDIR

Yanbaz, “Sözleşmeli personelin özlük hakları iyileştirilmeli, gerekli şartları taşıyan personele bilgisayar işletmenliği kadrosu verilmelidir. Kurum bünyesinde görev yapan antrenörlerin yaşadığı sıkıntıların giderilmesi ve çalışma koşullarının iyileştirilmelidir.  Uzman erbaşlıktan bakanlığa geçerek bekçi, bakıcı olarak Yardımcı Hizmetler sınıfında görev yapan kamu görevlilerinin Genel İdare Hizmetler sınıfına geçirilmelidir. Araştırmacı kadrosuna atanan personelin maddi anlamda yaşadığı sıkıntılar giderilmelidir. Kamu görevlilerimizin talepleri karşılanmalı sorunlar çözüme kavuşturulmalıdır. Bu şekilde bakanlık daha da iyi noktalara ulaşacaktır” dedi.

GEREKENLER YAPILACAK

Görüşmeden memnun olduğunu ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Bak, kamu görevlilerinin sorun ve talepleri için gerekeni yapacaklarını söyledi. Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı için gerekli çalışmaların yapılacağını belirten Bakan Osman Aşkın Bak, idari kadrolara atamalarda kurum personeline öncelik tanıyacaklarını kaydetti.


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans