DUYURULAR
Yanbaz: Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavları Açılmalı

Yanbaz: Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavları Açılmalı


Büro Memur-Sen İzmir 3 Nolu Şubenin düzenlediği toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının en kısa sürede yeniden açılması gerektiğini belirterek, “Bir defaya mahsus değil, ihtiyaç duyulduğunda sınavların açılabilmesi için gerekli yasal düzenlemeler yapılmalıdır” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen İzmir 3 Nolu Şubenin faaliyet gösterdiği İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı, İzmir Defterdarlığı, TÜİK İzmir Bölge Müdürlüğü, Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, Ekonomi Bakanlığı Batı Anadolu Bölge Müdürlüğü, İzmir Ticaret İl Müdürlüğü’ndeki kamu görevlileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıya Büro Memur-Sen İzmir 3 Nolu Şube Başkanı Ferdi Yiğitoğlu ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

YANBAZ: HİZMETİN ADRESİ BÜRO MEMUR-SEN VE MEMUR-SEN’DİR

Toplantıda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, Türkiye’nin mevcut durumu içerisinde ülkesi ve milleti için mücadele edecek örgütlü yapılara ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, “Çünkü biliyoruz ki Türkiye büyürse, memurlar ve işçiler bu büyümeden faydalanacaktır. Türkiye büyürse, emek kesiminin ekmeği büyüyecek, özgürlük alanı genişleyecektir. Bunun için milleti için çalışan, ülkesi için üreten sivil toplum örgütlerine ihtiyaç vardır. Bunun adresi de Büro Memur-Sen ve Memur-Sen’dir. Kamu görevlilerinin yetkili sendikası olarak her kurumda varız. Kamu görevlilerimizin hakları için, daha özgür ve güçlü bir Türkiye için Büro Memur-Sen’i daha da büyütmeliyiz. Büro Memur-Sen olarak ilk hedefimiz 100 bin üyeye, Memur-Sen olarak 1 Milyon 111 bin 111 üyeye ulaşmaktır. Hedeflerimize ulaşmak için durmadan, yorulmadan, bıkmadan, gece gündüz çalışacağız. İnşallah hedeflerimizi hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

YANBAZ’DAN SINAV ÇAĞRISI

Gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavlarının en kısa sürede açılması ve belirli periyotlarla tekrarlanması gerektiğini vurgulayan Yanbaz, “Kamu görevlilerinin yaşadığı bu mağduriyet ortadan kaldırılmalıdır. Gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı sınavları en kısa sürede yeniden açılmalıdır. Bir defaya mahsus değil, ihtiyaç duyulduğunda sınavların açılabilmesi için gerekli yasal düzenlemeler yapılmalıdır. Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanlarının ülkemiz ekonomisine katkısı artarak devam etmesi için bu talebimiz en kısa sürede hayata geçirilmelidir” diye konuştu.

KAZANIMLARIN ADRESİ, TALEPLERİN TAKİPÇİSİYİZ

Yanbaz, kamu görevlilerinin verimliliğinin ve motivasyonun arttırılması için mali ve özlük haklar noktasında iyileştirme yapılması gerektiğini belirterek, “Unvanı ne olursa olsun tüm kamu görevlilerimizin hizmetindeyiz ve onların haklarını savunuyoruz. Tüm sorunlar çözülene kadar, tüm haklar verilene kadar mücadelemize devam edeceğiz. Her platformda kamu görevlilerimizin, taleplerini haklarını haykırıyoruz. Bugüne kadar elde ettiğimiz kazanımlara yenilerini ekleyecek, büyük başarılara imza atacağız” şeklinde konuştu.

Toplantının ardından Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Bekir Turhan, Feyim Bingöl, Genel Başkan Danışmanı Ömür Demirgüneş, İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Mücahit Sami Uçar, İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ali Oğuz Özcan, İzmir 3 Nolu Şube Başkanı Ferdi Yiğitoğlu ve şubelerin yönetim kurulu üyeleriyle birlikte İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin, SGK İl Müdürü Ekran Gülcemal, Ekonomi Bakanlığı Batı Anadolu Bölge Müdürü Sadık Cinaz, İşkur İl Müdür Vekili Zafer Şener, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Ali Osman Tatlısu’yu ziyaret ederek kamu görevlilerinin talep ve beklentilerini iletti.

Büro Memur-Sen Heyeti, İzmir 3 Nolu Şubenin hizmet bürosunu da ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans