DUYURULAR
Yanbaz: Engel Üreten Zihniyetler Değişmeli

Yanbaz: Engel Üreten Zihniyetler Değişmeli


Büro Memur-Sen Engelliler Komisyonu kuruldu. Komisyonun ilk toplantısı Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz’ın katılımıyla yapıldı. Toplantıda konuşan Yanbaz, “Engelleri derinleştiren fiziki zorluklar ve öteki üreten zihniyetler var. Fiziki koşullar düzeltilmeli, engel üreten zihniyetler değişmelidir. Engelli insanımızı ihmal etmememiz, onlara karşı duyarlı olmamız, ortamları engelsiz hale getirmemiz gerekir” dedi.

Büro Memur-Sen Engelliler Komisyonu Büro Memur-Sen Ankara 11 Nolu Şube Başkanı Erhan Özcan başkanlığında kuruldu. Komisyonun ilk toplantısı Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcısı Feyim Bingöl ve komisyon üyelerinin katılımıyla Büro Memur-Sen Genel Merkezi’nde yapıldı. Toplantıda konuşan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, engellilerin yaşadığı zorlukları en iyi şekilde analiz etmek ve çözüme kavuşturmak için komisyon çalışmalarının önemli olacağını ifade etti.

SORUNLARI TOPLU SÖZLEŞMEYE TAŞIYALIM

Büro Memur-Sen Engelliler Komisyonu’nun kurulmasıyla farkındalık oluşturmak adına ilk adımı attıklarını belirten Yanbaz, “Arkadaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları çözüme kavuşturmak bizim asli görevimiz. Toplum içerisinde yaşadıkları problemler en iyi şekilde analiz edilmeli ve raporlaştırılmalı. Kamuda yaşanan problemleri toplu sözleşme masasına taşıyarak, engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmalıyız. Bunu başarmak için komisyonumuza bu anlamada büyük görevler düşüyor. Erhan başkanımızın öncülüğünde yapacağınız çalışmalarla güzel işlere vesile olmalıyız” dedi.

ORTAMLARI ENGELSİZ HALE GETİRMELİYİZ

Engellileri anlamak için onların yaşamına dokunmak gerektiğini belirten Yanbaz, “Engelleri derinleştiren fiziki zorluklar ve öteki üreten zihniyetler var. Fiziki koşullar düzeltilmeli, engel üreten zihniyetler değişmelidir. Engelli insanımızı ihmal etmememiz, onlara karşı duyarlı olmamız, ortamları engelsiz hale getirmemiz gerekir. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak doğru politikalar ve kalıcı çözümler üretmek, onların yaşama sevincini yitirmeden, mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek hepimizin en önemli sorumluluğudur. Kardeşlerimiz kimseye muhtaç olmadan sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat sürmeleri gerekmektedir. Bunun için toplumun her kesimine, her ferdine görevler düşüyor” diye konuştu.

ÖZCAN: ENGELSİZ BİR DÜNYA İNŞA ETMELİYİZ

Büro Memur-Sen Engelliler Komisyonu Başkanı Erhan Özcan, bugüne kadar Memur-Sen bünyesinde engelliler komisyonu olarak birçok çalışmaya imza attıklarını, farkındalık oluşturmak için birçok organizasyon gerçekleştirdiklerini söyledi. Özcan, Büro Memur-Sen Engelliler Komisyonu’nu da kurarak, yeni bir yol haritası belirlediklerini ifade ederek, “El ele verebilir, gönül gönüle gelebilirsek engellerin aşılacağını, engelsiz bir dünyanın var olacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

 

MİLLİYET: http://www.milliyet.com.tr/buro-memur-sen-engelliler-komisyonu-ankara-yerelhaber-2064953/

İHA: http://www.iha.com.tr/ankara-haberleri/buro-memur-sen-engelliler-komisyonu-kuruldu-ankara-1712872/

MYNET: http://yurthaber.mynet.com/ankara-haberleri/buro-memur-sen-engelliler-komisyonu-kuruldu-3557945

HABERLER.COM: https://www.haberler.com/buro-memur-sen-engelliler-komisyonu-kuruldu-9656698-haberi/

BEYAZ GÜNDEM: http://www.beyazgundem.com/genel/buro-memur-sen-engelliler-komisyonu-kuruldu-h495158.html

KAMU GÜNDEMİ: https://www.kamugundemi.com/sendika/buro-memur-sen-engelliler-komisyonu-kuruldu-h108924.html

SON DAKİKA: https://www.sondakika.com/haber/haber-buro-memur-sen-engelliler-komisyonu-kuruldu-9656698/

BEYAZ GAZETE: http://beyazgazete.com/haber/2017/5/25/buro-memur-sen-engelliler-komisyonu-kuruldu-3898923.html

HABERX: http://www.haberx.com/buro_memursen_engelliler_komisyonu_kuruldu(17,n,12606097,119).aspx

SANALBASIN: http://www.sanalbasin.com/buro-memur-sen-engelliler-komisyonu-kuruldu-19213883

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans