DUYURULAR
Yanbaz: Ekmeğimizi Büyütmek İçin Yola Revan Olduk

Yanbaz: Ekmeğimizi Büyütmek İçin Yola Revan Olduk


Toplu sözleşmeye hazırlık kapsamında kamu görevlileriyle bir araya gelen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Bizler, milletimizin refahı ve ülkemizin daha da büyümesi derdindeyiz. Kamu görevlilerimizin ekmeğini büyütmek için yola revan olduk. Verdiğimiz mücadeleyle hizmet kolumuzda en büyük emek örgütü, sendikası olduk. Kamu görevlilerimizin verilmeyen haklarını her platformda haykırıyoruz. Kamu görevlilerinin sorunları çözülene kadar bu yürüyüşümüzden asla taviz vermeyeceğiz" dedi.

4'üncü Dönem Toplu Sözleşme’ye hazırlık çalışmaları kapsamında Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcıları Metin Yılancı, Bekir Turhan ve Turan Çetinkaya, Mersin ve Denizli’de çeşitli temaslarda bulundu. Kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini dinleyen Büro Memur-Sen heyeti, kurum yetkilileriyle de görüşerek istişarelerde bulundu. Ayrıca Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Mersin’de bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile bir araya geldi. Kılıç ve Yanbaz bir süre sohbet ederek, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kamu görevlilerinin tercihi ve teşkilatın özverili çalışmalarıyla Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu’nda lider sendika olduklarını belirten Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, mazlumların umudunu büyütmek, mağdurların sesini daha gür haykırmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirtti. Yanbaz, haksızlıkların karşısında sarsılmadan dimdik durmak ve yeniden büyük Türkiye idealini gerçekleştirmek için büyüme ve güçlenmeye devam etmeleri gerektiğini vurguladı.

TALEPLERİ HER PLATFORMDAN HAYKIRIYORUZ

“Bizler kamu görevlilerimizin ekmeğini büyütmek için yola revan olduk” diyen Yanbaz, şu şekilde konuştu: “Bizler, milletimizin refahı ve ülkemizin daha da büyümesi derdindeyiz. Verdiğimiz mücadeleyle hizmet kolumuzda en büyük emek örgütü, sendikası olduk. Şüphesiz bu günlere kolay gelmedik. Diğer sendikalar birbirleri üzerinden sendikacılık yaparken bizler hak, adalet, kamuda özgürlük dedik. Kamu görevlilerimizin verilmeyen haklarını haykırdık. Zorluklarla mücadele ederek, engelleri bariyerleri yıkarak ve bedeller ödeyerek bugünlere geldik.”

DİRENİŞİMİZİ, DİRİLİŞLE TAÇLANDIRACAĞIZ

Millet olarak, çok kritik bir eşikte bulunduklarının altını çizen Yanbaz, “Hakikat üzere olan bu millet, çeşitli örgütlenmeler ve oluşumlarla inancını, eylemini büyüterek, direnerek var olmayı başarmıştır. O nedenle, biz ekmek ve emek mücadelesini, insan hakkı, hukuku, onuru, özgürlüğü davasından ayrı görmedik, görmüyoruz. Onursuz bir tokluğun, özgürlükten yoksun bir rahatın önemi yoktur. Pazar günü yapılacak halk oylamasında evet oyu kullanacak, 15 Temmuz direnişimizi, 16 Nisan dirilişiyle taçlandıracağız”  şeklinde konuştu.

 

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ve berberindeki heyet, Mersin İŞKUR İl Müdürü Mustafa Kutlu, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ahmet Göktürk, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Orta Akdeniz Bölge Müdürü Fikret Erol, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, Defterdar Hatice Ercoşman, Mersin Vergi Denetim Kurulu Başkanı Çağatay Yücel, Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör, Gelir İdaresi Grup Müdürleri Ahmet Tamer Yıldız ve Bekir Yiğit’i ziyaret etti. Gerçekleştirilen temaslarda Büro Memur-Sen Mersin Şube Başkanı Ahmet Kızıl, Denizli Şube Başkanı Fatih Acar ve Şubelerin yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile birlikte Memur-Sen İl Temsilciliği Hizmet Binasının açılış törenine katıldı. Memur-Sen Mersin İl Temsilciliği edilen duaların ardından hizmete açıldı.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans