DUYURULAR
Yanbaz: Davasını Ön Planda Tutanlar Sayesinde 100 Bini Göreceğiz

Yanbaz: Davasını Ön Planda Tutanlar Sayesinde 100 Bini Göreceğiz


Büro Memur-Sen Bursa Şubesi’nin olağanüstü genel kurulunda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Bizler Mehmet Akif İnan’ın izinde yürüyoruz. Davasını nefsinin önünde tutanlar sayesinde sendikamız 100 bini görecektir. Nefsini ön planda tutanlar ise kaybolup gidecektir” dedi.

 

Büro Memur-Sen Bursa Şubesi’nin Birinci Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı. Genel kurula Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya, Memur-Sen İl Başkanı Numan Şeker, şube yönetim kurulu üyeleri ile delegasyon katıldı.

Genel kurulda konuşan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen’in kurulduğu günden itibaren hak ve adalet için mücadele ettiğini belirtti. Her zaman kamu görevlilerinin penceresinden baktıklarını kaydeden Genel Başkan Vecdi Yanbaz, kamu görevlilerinin sorunlarını yakından takip ettiklerini, onların hakkı için mücadele ettiklerini söyledi.

Memur-Sen’in kurucusu, şair, yazar Mehmet Akif İnan’ın ‘Her eylem yeniden diriltir beni. Nehirler düşlerim göl kenarında’ dizelerini paylaşan Vecdi Yanbaz, “Bizler Mehmet Akif İnan ağabeyimizin izinde yürüyor, davasına sahip çıkıyoruz. Ülkemizin dört bir yanında sendikamızın bayrağını zirvede dalgalandırıyoruz. Kamu görevlilerimiz, ülkemiz ve milletimiz için mücadele ediyoruz. Büro Memur-Sen teşkilatı olarak bizler nefsimizi değil, davamızı ön planda tutuyoruz. Davasını nefsinin önünde tutan teşkilatımız ve kamu görevlilerimizin tercihi sayesinde sendikamız 100 bini görecektir. Nefsini ön planda tutanlar ise kaybolup gidecektir. Davasına sahip çıkan, hak davadan ayrılmayan tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Büro Memur-Sen’in ruhunda durmak, bıkmak, yorulmak olmadığını vurgulayan Yanbaz, “4’üncü Dönem Toplu sözleşmede Memur-Sen ve Büro Memur-Sen olarak 258 kazanım elde ederek en kapsamlı toplu sözleşmeye imza attık. Tabi ki durmayacağız. Kamu görevlilerimize yeni kazanımlar elde etmek için çalışacağız, mücadele edeceğiz. Çünkü Büro Memur-Sen’in ruhunda durmak, yorulmak, bıkmak yoktur. Azim ve kararlılıkla çalışmak vardır, mücadele etmek vardır” diye konuştu.

Memur-Sen İl Başkanı Numan Şeker ise yaptığı konuşmada Memur-Sen olarak Bursa’da yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından seçime gidildi. Şube Başkanlığına bir önceki dönem de başkan olan Eyyup Akbulut seçildi.

Delegasyona teşekkür eden Şube Başkanı Akbulut, “Bu güne kadar verdiği hizmetlerden dolayı Fatih Hafızoğlu kardeşime ve yönetimine şükranlarımı sunuyorum. Bizler bir aileyiz ve kardeşiz. Hep birlikte el ele, gönül gönüle vererek şubemizi ilimizde büyütmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Zübeyde Hanım Mh. Sebze Bahçeleri Cd. No:86 Kat:7 06400 Altındağ/Ankara
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans