DUYURULAR
Yanbaz: Daha Fazla Kazanım İçin Örgütlü Olmalıyız

Yanbaz: Daha Fazla Kazanım İçin Örgütlü Olmalıyız


​Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Devlet Personel Başkan Vekili Enes Polat ile yaptığı görüşmede kamu görevlilerinin taleplerinin karşılanmasını istedi. Yanbaz, görüşmenin ardından kurumdaki kamu görevlileriyle toplantıda bir araya geldi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Devlet Personel Başkan Vekili Enes Polat ile makamında görüştü. Genel Başkan Vecdi Yanbaz, yapılan görüşmede kamu görevlilerinin sorun ve taleplerini dosya halinde Enes Polat’a verdi. Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, Devlet Personel Başkanı Polat’la yaptığı görüşmenin ardından kurumdaki kamu görevlileriyle toplantıda bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, Büro Memur-Sen’in kamu görevlilerinin hakları için mücadele ettiğini belirterek, “Biz kazanımlar için mücadele eden, kamu görevlileri adına kazanım üreten sendikayız. Biz kazanım üretirken diğer sendikalar hala başladıkları noktada sayıyorlar. Kamu görevlilerimiz için elde ettikleri tek bir kazanım bile yok. Büro Memur-Sen emek, alın teri, kazanım üzerinden hareket etmektedir. İdeolojik sendikacılığa bizim duruşumuzda asla yer yok. 4/C’liler adına son bir ay içerisinde iki tane dava kazandık. Gelir Uzmanlığı ve Defterdarlık Uzmanlığı Sınavlarının açılacak olması bizim kazanımımızdır. Bundan önce olduğu gibi Büro Memur-Sen olarak kamu görevlilerimizin penceresinden bakmaya ve kazanım üretmeye devam edeceğiz” dedi.

KAMU GÖREVLİLERİMİZİN DESTEĞİYLE SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ

Önceki yıl yapılan 3’üncü Dönem Toplu Sözleşmede 213 kazanım elde ederek büyük bir başarıya imza attıklarını vurgulayan Vecdi Yanbaz, bu yıl yapılacak olan 4’üncü Dönem Toplu Sözleşmede daha fazla kazanım elde etmek için ter dökeceklerini söyledi. Yanbaz, “Ağustos ayında yapacağımız toplu sözleşmeye hazırlık noktasında yoğun bir süreç geçiriyoruz. Ülkemizin 7 bölgesindeki tüm illere gidiyor, kamu görevlilerimizle istişarelerde bulunuyoruz. Kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerini mercek altına aldık. Toplu sözleşme masasına en güçlü şekilde oturmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu noktada üyelerimizin ve tüm kamu görevlilerinin desteğine ihtiyacımız var. Unutmayalım ki ne kadar çok örgütlü olursak o kadar güçlü oluruz” diye konuştu.

İŞ GÜVENCESİ SADECE MEMUR İÇİN DEĞİL DEVLET İÇİN DE ÖNEMLİDİR

Kamu görevlilerinin iş güvencesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Yanbaz, iş güvencesinin sadece memur için değil devlet içinde önemli olduğunun altını çizdi. Yanbaz, “Paralel yapı en çok iş güvencesinin olmadığı kurumlara sızarak kadrolaşmayı gerçekleştirdi. Bunun sonucunda ihanet şebekesi bu ülkede darbe kalkışmasında bulundu. Bu nedenle iş güvencemize asla dokunulmamalıdır. İş güvencesi Büro Memur-Sen olarak, Memur-Sen olarak bizim kırmızıçizgimizdir. Kırmızıçizgimizin geçilmesine asla müsaade etmeyiz” şeklinde konuştu.

KÜTAHYA’DAN TALEPLERİMİZİ HAYKIRACAĞIZ

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Kütahya’da kutlayacaklarını hatırlatan Yanbaz, “Bazı meydanları kutsallaştırmak peşinde olanlar, dayatmada bulunarak kamu görevlilerinin alın teri ve emeğinin haykırılacağı Emek ve Dayanışma Günü’nü doğasına uygun hareket etmemektedir. Ülkemizin ve bölgemizin en büyük sivil toplum kuruluşu Memur-Sen olarak geçtiğimiz yıl 1 Mayıs’ı Kahramanmaraş’ta kutladık. Bu yıl ise ilk toplu sözleşmenin yapıldığı Kütahya’da olacağız. Kamu görevlilerimizin taleplerimizi, alın teri ve emeğimizin karşılığının verilmesini Kütahya’dan haykıracağız” dedi.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans