DUYURULAR
Yanbaz: Büro Memur-Sen, Mücadeleyi Kazanıma Çeviren Sendikadır

Yanbaz: Büro Memur-Sen, Mücadeleyi Kazanıma Çeviren Sendikadır


Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, Ankara 11 Nolu Şube’nin düzenlediği çalıştayda “Ayağı yere basan, sağlam bir teklifle toplu sözleşmeye katılacağız. Toplu sözleşmede, tüm kamu görevlilerimizin haklarını savunancağız. Yeni kazanımlara hep birlikte imza atacağız. Büro Memur-Sen demek kazanım demektir. Büro Memur-Sen mücadeleyi kazanıma çeviren sendikadır” dedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz ve Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin, Ankara 11 Nolu Şube tarafından sendika genel merkezinde düzenlenen çalıştaya katıldı. Çalıştayda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı’ndaki kamu görevlilerinin sorun ve talepleri ele alındı.

Ankara 11 Nolu Şube Başkanı Erhan Özcan, şube yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda sendika üyesinin katıldığı çalıştayda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yanbaz, kamu görevlilerinin haklarını en iyi konuma getirmek için çalıştıklarını söyledi. Geçtiğimiz yıl yapılan 3’üncü dönem toplu sözleşmede 213 kazanımla büyük bir başarıya imza attıklarını hatırlatan Genel Başkan Vecdi Yanbaz, bu yıl yapılacak olan 4’üncü dönem toplu sözleşmede daha fazla kazanıma imza atmak için ter akıtacaklarını vurguladı.

BÜRO MEMUR-SEN DEMEK KAZANIM DEMEKTİR

Vecdi Yanbaz, “Genel yetkili sendika olmamızla birlikte sayısız kazanıma imza attık. Bizler hiçbir zaman elde ettiğimiz kazanımları yeterli görmedik. Tüm sorunlar çözüme kavuşuncaya kadar durmadan, bıkmadan, yorulmadan mücadelemize devam edeceğiz. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı’ndaki kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerine yönelik yaptığımız çalıştayda oluşturacağımız raporu ve hizmet kolumuzdaki kurumlarda çalışan tüm kamu görevlilerimizin sorun ve taleplerini toplu sözleşmeye taşıyacağız. Ayağı yere basan, sağlam bir teklifle toplu sözleşmeye katılacağız. Toplu sözleşmede, tüm kamu görevlilerimizin haklarını savunancağız ve yeni kazanımlara hep birlikte imza atacağız. Kamu görevlilerimizin bizlere olan güvenini bundan önce olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkartmayacağız. Büro Memur-Sen demek kazanım demektir. Büro Memur-Sen mücadeleyi kazanıma çeviren sendikadır” dedi.

Toplu sözleşme öncesinde kamu görevlilerinin sorun ve taleplerinin belirlenmesinde çalıştayın büyük önem arz ettiğini kaydeden Yanbaz, çalıştayı düzenleyen Ankara 11 Nolu Şube’ye teşekkür etti.

TALEPLERİMİZİN KARŞILANMASI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

Büro Memur-Sen Ankara 11 Nolu Şube Başkanı Erhan Özcan ise, güveni güce, alın terini kazanıma dönüştüren sendika parolasıyla çalıştıklarını belirtti. Çalıştay hakkında genel bilgiler veren Özcan, “Çalıştayımızda çıkacak sonuç bildirgesi, kurum idari kurul toplantısı ve toplu sözleşme için büyük önem arz etmektedir. Bu bilinçle bugün burada emek vereceğiz, ter dökeceğiz. Ayrıca hazırlayacağımız raporu, genel merkezimiz aracılığıyla ilgili bakanlıklara göndereceğiz. Taleplerimizin karşılanması için mücadele edeceğiz. Çalıştaya katılan başta Genel Başkanımız Vecdi Yanbaz’a,  Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin’e, Gümrük Ticaret Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’nda Daire Başkanı Yavuz Korkmaz’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Habere Bağlı Fotoğraflar


ANASAYFA | TARİHÇE | YÖNETİM KURULU | TEŞKİLATLARIMIZ | TÜZÜK | ŞUBELERDEN HABERLER | İLETİŞİM | ŞUBE PANELİ | YÖNETİCİ PANELİ

Mebusevleri Mah. İller Sok. No: 13 Tandoğan/ANKARA
Tel : 0 (312) 230 11 39-42 | Fax : 0 (312) 230 11 45
buromemursen@buromemursen.org.tr | www.buromemursen.org.tr

2015 © Büro Memur-Sen Resmi Web Sitesi Her Hakkı Saklıdır.
Analiz Ajans